حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

مدیرکل شیلات هرمزگان:

سیریک قطب تکثیر میگوی کشور می‌شود

سیریک قطب تکثیر میگوی کشور می‌شود

مدیرکل شیلات هرمزگان گفت: شهرستان سیریک با برخورداری از ۱۵ مرکز تکثیر فعال و درحال احداث با بیشترین مرکز تکثیر میگو به عنوان قطب مرکز تکثیر میگوی کشور مطرح است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمز به نقل از مهر، مسعود بارانی با اشاره اینکه شهرستان سیریک جایگاه ویژه ای در فعالیت های آبزی پروری و صیادی به ویژه در تکثیر میگو استان دارد گفت: این شهرستان با برخورداری از ۱۵ مرکز تکثیر فعال و در حال احداث با بیشترین مرکز تکثیر میگو به عنوان قطب مرکز تکثیر میگوی کشور مطرح است.

وی با بیان اینکه شهرستان سیریک با بیش از ۵۶۰ فروند شناور صیادی بالغ بر ۳ هزار و ۵۰۰ نفر صیاد را تحت پوشش قرار می‌دهد تصریح کرد: این شهرستان با دو بندر صیادی، دو موج شکن مردمی و چهار مرکز تخلیه صید بالغ بر ۲۸ هزار تن از صید سالانه استان را به خود اختصاص می‌دهد.

بارانی بر فرهنگ‌سازی صید مسئولانه و پایدار و پیشگیری از از روش‌های صید مخرب تاکید کرد و از همه ارگان‌ها، سازمان‌ها، نیروهای نظامی، انتظامی و فرمانداری‌ها خواست در این مهم شیلات را حمایت و پشتیبانی کنند.

وی توسعه تکثیر و پرورش میگو، توسعه پرورش ماهیان دریایی در قفس، احداث و استقرار زیستگاه مصنوعی در آب‌های سیریک، ایجاد نرسری و مرکز تکثیر ماهاین دریایی در سیریک، ارتقای خدمات رسانی به جامع صیادی را از برنامه‌های مهم و در دست اجرای شیلات در شهرستان سیریک خواند.

در ادامه فرماندار شهرستان سیریک با بیان اینکه شیلات به عنوان یکی از محورها و ارکان توسعه پایدار شهرستان سیریک مطرح است گفت: بدون شک فعالیت‌های شیلاتی زمینه‌ساز اشتغال و رونق اقتصادی در این شهرستان است.

محمدرضا پاکروان ضمن تشکر از اقدامات و تعاملات خوب در زمینه‌های شیلاتی شهرستان سیریک گفت: امید داریم بتوانیم با تداوم این فعالیت‌ها و تعاملات شاهد رونق بیش از پیش اشتغال، تولید و اقتصاد در این شهرستان باشیم‌.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از