حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/03/03 | 2024/05/23

Logo

رئیس اداره اوقاف رودان خبر داد:

سه وقف جدید در رودان ثبت شد

سه وقف جدید در رودان ثبت شد

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان از سه وقف جدید در سال جاری با نیت ساخت مسجد کمک به زوج‌های جوان با تهیه جهیزیه خبر داد.

کیان محمدی در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن گرامیداشت هفته وقف اظهار کرد: وقف را باید نمونه‌ای از فرهنگ غنی اسلامی دانست که به واسطه آن زندگی در تمام سطوح و طبقاتی که هر کس قرار دارد به یکسانی می‌رسد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان ادامه داد: وقف یعنی ثروتمند به تهی‌دست می‌اندیشد و حتی برای حیات بهتر و عاقبت خویش، مالی از اموالش را برای راه رضای خدا می‌بخشد.

 

محمدی افزود: جامعه ای که در آن زندگی می‌‍‌کنیم هم فقیر داریم هم غنی به مصداق؛ ای که دستت می رسد کاری بکن و با عنایت به روایات و آیات قرآن و سیره ائمه معصومان(ع) و برای خشنودی خداوند می‌بایست به هم نوع خود از هر طریقی که توانایی داریم یاری برسانیم.

 

وی با اشاره به برنامه‌های هفته وقف در رودان عنوان کرد: برنامه‌های این هفته در رودان با غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا آغاز شده و شش‌ماه نخست سال برنامه های شاخصی مانند طرح آرامش بهاری، بصیرت عاشورایی، پخش زنده مراسم هفتم محرم در امام‌زاده شاه قطب‌الدین حیدر(ع) و برنامه شهادت امام رضا(ع) در امام‌زاده سید سلطان محمد(ع) را داشته‌ایم که هر دو نیز به طور مستقیم از سیمای خلیج فارس پخش شد.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان بیان کرد: تاکنون ۳۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمندان و ۲۲ بسته مهر تحصیلی در بین دانش‌آموزان توزیع شد و در کنار آن‌ در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ۴۰ بسته حجاب در بین جوانان کم‌حجاب توزیع شده است.

 

محمدی در ادامه با تاکید بر فرهنگ وقف در جامعه آن را یک وظیفه الهی برای حفظ سنت‌های الهی دانست و تاکید کرد: باید بدنبال تحقق موقوفات با نیات جدید در جامعه بود چرا که نیاز جامعه این‌چنین می‌باشد و یاری رساندن به نیازمندان، بیماران و دانش‌آموزان اولویت‌های جامعه است.

 

وی تصریح کرد: در سال جاری سه وقف جدید با نیت ساخت مسجد کمک به زوج های جوان با تهیه جهیزیه را داشته ایم.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان در ادامه به اخذ ۳۱ سند مالکیت ثبتی به مساحت ۲۳۱ هزار و ۷۱۷ متر مربع اشاره کرد و گفت: ۲۴ سند مالکیت موقوفات رودان به مساحت ۱۵۷ هزار و ۵۷۳ متر مربع تک برگ شده اند.

 

محمدی در ادامه از شناسایی ۵ موقوفه دیگر در شهرستان خبر داد و گفت: این موقوفات در مرحله اخذ سند ثبتی قرار دارند.

 

وی افزود: یک اثبات وقفیت تجاری نیز مربوط به امامزاده سید علی در شهر زیارتعلی به مساحت ۵۸۱ متر مربع محقق شده است و اثبات وقفیت یک رقبه در منطقه جلگه کمیز نیز محقق شده که اراضی به مساحت ۶۷ هزار متر مربع را شامل می‌شود.

 

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رودان خاطر نشان کرد: تلاش برای جلوگیری از تصرفات در موقوفات را در دستور کار قرار دادیم و با بازدید‌های مستمر و پیگیری در پنج پرونده حقوقی نیز در این زمینه موفق به احقاق حق موقوفه شدیم.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از