حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

مدیرکل حفظ آثار هرمزگان:

رژه ملی نیروهای مسلح در بندرعباس برگزار می‌شود

رژه ملی نیروهای مسلح در بندرعباس برگزار می‌شود

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان از برگزاری رژه ملی نیروهای مسلح در جوار آب‌های نیلگون خلیج فارس با حضور نیروهای نظامی حاضر در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، رضا رکن‌الدینی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: رفته رفته به ایام حماسه‌آفرینی دلاورمردان و زنان این سرزمین و هفته دفاع مقدس نزدیک می‌شویم.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان افزود: هفته دفاع مقدس یادآور اخلاص و رشادت‌های رزمندگان و نماد مقاومت، غیرت و اقتدار ملت غیور ایران است

 

رکن‌الدینی اذعان داشت: رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، بیش از ۲۰۰ عملیات بزرگ و کوچک انجام دادند؛ یعنی هر دو هفته یک عملیات. بخشی از این عملیات برای بیرون راندن متجاوزان از خاک ایران بود.

 

وی تصریح کرد: هفته دفاع مقدس زمان مناسبی برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران است و دفاع مقدس، سرشار از الگوهای تربیتی و دوران سازندگی نیروهای انسانی مومن و متعهد است.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان با اشاره به اینکه همه‌ساله به مناسبت هفته دفاع مقدس، برنامه‌های مختلفی در استان هرمزگان برگزار می‌شود، اضافه کرد: در هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلفی داریم که مهم‌ترین آن تجلیل از یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس است، در این آیین که مقرر شده ۲۹ شهریورماه در سراسر کشور برگزار شود از پیشکسوتان دفاع مقدس تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

وی بیان داشت: در این روز از رزمندگان پیشکسوت و همسران رزمندگان، زنان و فعالان دفاع مقدس، جانبازان، آزادگان خانواده‌های معزز شهدا شامل شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و مدافع امنیت تجلیل می‌شود.

 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس هرمزگان گفت: دیگر برنامه مهم برگزاری رژه ملی نیروهای مسلح در جوار آب‌های نیلگون خلیج فارس با حضور نیروهای نظامی حاضر در استان برگزار و اقتدار این نیروها به رخ دشمنان کشیده خواهد شد.

 

وی ابراز داشت: عطرافشانی گلزار شهدا و راهپیمایی خانوادگی با شعار «قهرمانان میدان یا پهلوانان ماندگار»، برگزاری همایش علم و دانش، تبیین نقش علم و فناوری در تقویت اقتدار ملی و دفاع و ولایتمداری جوانان با حضور دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس به شمار می‌رود.

 

رکن‌الدینی، تجلیل از خانواده مدافعان سلامت و رزمایش پدافند غیرعامل را دیگر برنامه‌های این هفته برشمرد و گفت: تلاش داریم با برنامه ریزی لازم بتوانیم بهترین برنامه‌ها را در این هفته جهت آشنایی نسل جوان با اقدامات جوانان در دفاع مقدس برگزار کنیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از