حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

مدیر شبکه بهداشت، درمان و آموزش بستک:

روستای گزه بستک به‌عنوان «روستای سالم» انتخاب شد

روستای گزه بستک به‌عنوان «روستای سالم» انتخاب شد

روستای گزه بستک با همت شورای اسلامی، دهیاری، معتمدین و مشارکت مردم و خیرین قابلیت رسیدن به اهداف روستای سالم را پیدا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ حمدان فیروزی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه روستای سالم با هدف ایجاد محیط زیست تمیز و امن برای روستائیان، تقویت جلب همکاری‌های بین‌بخشی و مشارکت‌های مردمی، تأمین نیازهای اساسی روستائیان از جمله مسکن، بهداشت، آب آشامیدنی سالم، دسترسی مناسب به خدمات بهداشت عمومی، تحقق استراتژی سلامت برای همه و الگوپذیری مناسب برای دیگر طرح‌های مشارکتی و ارتقاء سلامت روستایی هم اکنون در روستای گزه در حال اجراست.

وی افزود: تاکنون گام‌های خوبی در زمینه بهسازی و لایروبی آب انبارها، تنظیف روستا و جمع‌آوری به‌موقع پسماند، بهداشت مدارس، عدم فروش دخانیات در مراکز عرضه مواد غذایی و بالابردن امکانات و تسهیلات بهداشتی برداشته شده است.


 فیروزی گفت: در اجرای طرح روستای سالم همه حوزه‌هایی که مرتبط با سلامت هستند از جمله فرمانداری، بخشداری، دامپزشکی، جهادکشاورزی، بنیاد مسکن، آب و فاضلاب روستایی، دهیاری و ... در آن دخیل هستند، اما بیشترین و مؤثرترین نقش را خود مردم ایفا می‌کنند.

وی در پایان گفت: امید است با حمایت و همکاری مسئولان و مردم سایر شاخص‌های بهداشتی نیز ارتقاء یابد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از