حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/09/07 | 2023/11/28

Logo

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه هرمزگان:

روز ۱۳ آبان روز بصیرت دانش‌‌آموزان است

روز ۱۳ آبان روز بصیرت دانش‌‌آموزان است

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی سپاه استان هرمزگان از روز ۱۳ آبان به‌عنوان روز بصیرت دانش‌آموزان یاد کرد و گفت: دانش‌آموزان بر این باور هستند که ظلم پایدار نیست.

ابراهیم پیله‌ور رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: ۱۳ آبان‌ماه یادآور سه واقعه مهم در تاریخ انقلاب اسلامی است که هر یک از آن‌ها سند غرورآفرین روحیه استکبارستیزی ملت غیور ایران اسلامی و نقطه عطفی در تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی به شمار می‌روند که نگینی درخشان در تاریخ استکبارستیزی ملت ایران است.

 

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۳ در واکنش به تصویب قانون ننگین کاپیتولاسیون، فریاد استکبارستیزی سر دادند و رژیم ستمگر پهلوی برای جلوگیری از افشاگری رهبر انقلابی مردم، ایشان را تبعید کرد.

 

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان تصریح کرد: سال ۱۳۵۷ دانش‌آموزان انقلابی در تداوم راه رهبر الهی خود در مقابل رژیم منحوس پهلوی ایستادگی کرده و با نثار خون خود، نهال نوپای انقلاب را آبیاری و زمینه به ثمر نشستن آن در بهمن ماه را فراهم کردند.

 

پیله‌رام گفت: ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۷ روزی بود که دانش‌آموزان بصیر این مرز و بوم با پیوستن به خیل دانشجویان در دانشگاه تهران دست به اعتراض گسترده علیه رژیم پهلوی زدند و به نوعی زمینه سرنگونی کامل این رژیم منحوس را فراهم کردند.

 

وی ادامه داد: دانش‌آموزان انقلابی با این اقدام خود در ۱۳ آبان ماه، به مستضعفان و ملت‌های آزاده آموختند که تنها راه پیروزی بر دولت‌های مطیع آمریکا و حتی خود آمریکا، مقاومت و ایستادگی است. 

 

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اذعان داشت: امام راحل، استکبارستیزی اسلام را که موجب پیروزی انقلاب اسلامی گردید، منحصر به قلمرو جغرافیایی ایران نمی‌دانستند بلکه آن را به عنوان نسخه‌ای شفابخش برای همه مستضعفان و قابل تحقق در تمامی نقاط جهان تلقی می‌کرد.

 

پیله‌رام اضافه کرد: روز ۱۳ آبان، روز بصیرت دانش‌آموزان است و آن‌ها بر این باور هستند که ظلم پایدار نیست.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از