حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/02/04 | 2024/04/23

Logo

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

رفع تصرف اراضی ملی و دولتی در بستک

رفع تصرف اراضی ملی و دولتی در بستک

رئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف ۲۰۰ هزار متر مربع از اراضی ملی و دولتی در بستک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان اظهار کرد: در راستای تأکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر اهتمام هرچه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به‌ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی، با اجرای طرح مقابله با تصرفات غیرمجاز در شهرستان بستک، مأموران پلیس آگاهی این شهرستان با انجام کار اطلاعاتی از تصرف اراضی ملی و دولتی توسط تعدادی از افراد در روستای تسان از توابع دهستان دهنگ مطلع و پیگیری این موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: به دستور رئیس حوزه قضایی شهرستان بستک، مأموران انتظامی جهت بررسی موضوع با تشکیل اکیپی به محل مورد نظر اعزام شدند که در نتیجه تحقیقات میدانی، مشخص شد ۲۰۰ هزار مترمربع از اراضی ملی و دولتی توسط افرادی به‌صورت غیرقانونی تصرف شده که با هماهنگی قضایی و پس از حضور نماینده حقوقی اداره منابع طبیعی شهرستان، زمین‌های مورد نظر رفع تصرف شد.

قهرمانی با بیان اینکه ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده را بنا به نظر کارشناسان بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است، بر حفظ و حراست از اموال بیت‌المال و منابع طبیعی تأکید و آن را وظیفه‌ای ملی و همگانی عنوان کرد. 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین از عموم مردم خواست در صورت مشاهده موارد مشابه، مراتب را از طریق سامانه سجام یا مراجعه حضوری به دستگاه قضایی استان اطلاع دهند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از