حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/04/29 | 2024/07/19

Logo

صبح امروز برگزار شد:

دومین کنگره ملی بانوان تأثیرگذار در بندرعباس

دومین کنگره ملی بانوان تأثیرگذار در بندرعباس

دومین کنگره ملی بانوان تأثیرگذار استان هرمزگان، صبح امروز در فرهنگسرای طوبی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ دومین کنگره ملی بانوان تأثیرگذار استان هرمزگان، صبح امروز در فرهنگسرای طوبی برگزار شد.

روایت متفاوت زنان ایرانی در نقش‌آفرینی موثر و مؤمنانه

معاونت امور بانوان نظام مسائل کشور در این آیین گفت: زنان ایرانی در طول چهار دهه گذشته توانسته اند با ارائه روایت نوین و متفاوت از روایت شرقی و غربی از زن، چشم انداز جدیدی از نقش آفرینی مؤثر و مؤمنانه را به جامعه جهانی ارائه کنند.

فرزانه شکوری ضمن گرامیداشت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و همچنین یاد و خاطره سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی یادآور شد : ظهور و بروز هر جریانی در یک جامعه، مستلزم وجود پیشرانی است که در پیشانی آن حرکت و جلوتر از آن پیش روند. زنان ایران در طول چهار دهه گذشته توانسته اند با ارائه روایت نوین و متفاوت از روایت شرقی و غربی از زن، چشم انداز جدیدی از نقش آفرینی مؤثر و مؤمنانه را به جامعه جهانی ارائه و زنان و دختران را به عنصر پیشران جامعه تبدیل کنند.

وی تصریح کرد: گره های باز شده ی انقلاب اسلامی در موضوعاتی همچون عدالت، پیشرفت، سبک زندگی، خانواده، علم، آسیب های اجتماعی، صدور انقلاب و... را باید در عدم به میدان آمدن زنان جست و جو کرد.

شکوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی امروز دچار بحران به میدان آمدن زنان است، اظهار داشت: علت این موضوع را باید در غلبه روایت ناصواب از سبک زندگی و حضور اجتماعی زن مؤمن انقلابی دانست و بر این اساس ضرورت ارائه روایت صحیح از کنشگری اجتماعی زن انقلابی بیش از پیش خود را نشان می دهد.

معاونت امور بانوان نظام مسائل کشور در ادامه تاکید کرد: اهمیت پرداختن به الگوهای موفق بانوان و یک سبد کامل و جامع از الگوها که هر شخصی متناسب با نیاز به سراغ آن برود و روایت کردن این زنان سبب هویت بخشی به بانوان می شود. 

حجت‌الاسلام والمسلمین باوقار رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان هرمزگان در این کنگره به بیان فضائل اخلاقی حضرت فاطمه زهرا (س) و رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهید حاج‌قاسم سلیمانی پرداخت و گفت: حضرت فاطمه زهرا (س) کامل ترین و برترین الگو و اسوه برای زنان مسلمان جهان است که امروز نیاز است همه امت اسلامی به ویژه زنان ما بیش از پیش در همه امور از زهد، تقوا و عبادت گرفته تا همسرداری، ولایت پذیری و ایثارگری از این بانوی بزرگوار درس بگیرند.

وی گفت: زنان زیادی به لحاظ فضایل اخلاقی و انسانی در جهان بشریت در طول تاریخ خوش درخشیدند اما هیچ زنی به پای حضرت زهرای مرضیه(س) نرسیده است، چرا که ایشان با عمر کوتاه خود، آثار و برکات زیادی را برای همه زمان ها به یادگار گذاشت.

باوقار افزود: امروز شاهد هستیم که بقای اسلام توسط فاطمه زهرا (س) و فرزندان ایشان رقم خورده است و آیات و روایات و سوره های قرآنی به ویژه سوره کوثر گواه عظمت این بانوی ب‌نظیر اسلام را می رساند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی مطرح کرد: سردار شهید قاسم سلیمانی نماد مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان و گروه‌های تکفیری بود و با جهاد خود در مقابل دشمنان نظام و انقلاب اسلامی ایستادگی کرد.

کنگره ملی بانوان تأثیرگذار هرمزگان با ثبت‌نام ۵۰۰ نفر آغاز شد

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان گفت: کنگره ملی بانوان تاثیر گذار هرمزگان با هدف اعتلای نقش و جایگاه زنان در جامعه با ثبت‌نام بالغ بر ۵۰۰ نفر از بانوان هرمزگانی در هشت کارگروه آغاز شد.

محدثه درویشی، در آئین برگزاری کنگره ملی زنان تأثیر گذار که با حضور معاون امور بانوان مجمع مشورتی نظام مسائل کشور و زنان و مسؤلان استان هرمزگان در فرهنگسرای طوبی برگزار شد، ضمن گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، اظهار کرد: دومین کنگره بانوان تاثیرگذار استان هرمزگان همزمان با سراسر کشور به صورت ملی برگزار شد.

وی عنوان کرد: برای شناسایی بانوانی که با حفظ خانواده در صحنه‌های مختلف، اقدامات و فعالیت‌های تأثیرگذاری داشته‌اند اقداماتی در نظر گرفته شده است به نحوی که بانوان تاثیرگذار در یکی از هشت کارگروه حیطه فعالیت خود ثبت‌نام می‌کنند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان بیان کرد: با توجه به درخواست استان‌ها مهلت ثبت نام در سامانه زنان تأثیرگذار تا روز چهارشنبه ۱۳ دی ماه تمدید شده بود و بیش از ۵۰۰ زن تأثیر گذار هرمزگان در این سامانه ثبت نام کردند.

درویشی تصریح کرد: بعد از پایان ثبت‌نام، داوری‌ها آغاز می‌شود و سپس ارزیابی استانی و در مرحله بعد تخصصی انجام و بانوان تأثیرگذار در سطح ملی مشخص خواهند شد و در دهه فجر از آنان تقدیر می‌شود.

گفتنی است در پایان مراسم از نرگس بیگلری مسئول امور بانوان دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان و خانم مریم پاسلار مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری بندرعباس و جمعی از بانوان فعال و تأثیرگذار در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی تجلیل شد.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از