حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

رئیس پلیس آگاهی هرمزگان خبر داد:

دستبند پلیس بر دستان سارق طلاجات منزل

دستبند پلیس بر دستان سارق طلاجات منزل

با هوشیاری و تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی یک سارق طلاجات منزل شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرهنگ عبدالمجید کرمی، رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان در تشریح این خبر بیان داشت: در پی مراجعه و اعلام شکایت یکی از شهروندان به پلیس آگاهی مبنی بر سرقت مقادیری طلاجات از منزل وی، پیگیری موضوع در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی جهت بررسی دقیق صحنه سرقت به محل اعزام که در بررسی‌های میدانی به‌هم‌ریختگی در داخل اسباب و اثاثیه و داخل کمددیواری منزل مشاهده شد که در بررسی‌های تخصصی و دقیق‌تر از قفل‌های درب ورودی و پنجره‌ها هیچ‌گونه آثاری دال بر ورود همراه با تخریب توسط سارق یا سارقین مشاهده نگردید.

 کرمی اظهار داشت: با تلاش همه‌جانبه کارشناسان اداره مبارزه با سرقت و همکاری مال‌باخته تعدادی مظنون به سارق به پلیس آگاهی احضار شدند که در تحقیقات فنی و علمی از کلیه مظنونین، در نهایت سارق اصلی منزل به هویت خانم ک ح شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی دستگیر شد.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: متهم دستگیر شده در ابتدای بازجویی اولیه، منکر ارتکاب سرقت شد که در نهایت پس از مواجه‌شدن با دلایل، مستندات و مدارک موجود به‌ناچار لب به اعتراف گشوده و صراحتاً به سرقت طلاجات شامل النگو، گردن‌بند و تعدادی سکه‌های طلا از منزل مال‌باخته اقرار کرد.

وی بیان داشت: سارق دستگیر شده در ادامه اعترافات خود در خصوص نحوه وقوع سرقت اقرار کرد، چند ماه قبل به‌صورت اتفاقی در یک مهمانی در شهرستان حاجی‌آباد مال‌باخته را ملاقات کرده و پس از اطلاع از اینکه وی از افراد متمکن است باهدف سرقت از آن، پس از طرح دوستی در همان مهمانی، تعداد یک عدد از کلیدهای آپارتمان وی برداشته و تا مدت‌ها نیز به‌صورت هفتگی منزل مال‌باخته را پایش می‌کرده تا اینکه در یکی از سرکشی‌ها متوجه عدم حضور مال‌باخته در منزل شده و با همان کلیدی که در اختیار داشته اقدام به سرقت طلاجات کرده و آنها را در بازار طلافروشی‌ها به فروش رسانده است.

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان تصریح کرد: سارق دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی و با صدور قرار متناسب روانه زندان شد و تلاش مأموران برای شناسایی و دستگیری خریدار طلاجات مسروقه ادامه دارد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از