حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

نماینده ولی فقیه در هرمزگان:

دانشگاه‌های هرمزگان همسو با نیازهای انسانی گام برنمی‌دارند

دانشگاه‌های هرمزگان همسو با نیازهای انسانی گام برنمی‌دارند

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: دانشگاه‌های هرمزگان متاسفانه همسو با نیازهای انسانی استان گام برنمی‌دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان هرمزگان که در دفتر امام جمعه بندرعباس برگزار شد، با اشاره به اهمیت تقویت و توسعه رشته‌های مهارتی دریامحور، اظهار کرد: تربیت نیروهای مرتبط با صنعت و اقتصاد دریا باعث می‌شود که توسعه مهارت‌ها در استان هرمزگان متناسب با ظرفیت‌های موجود منطقه‌ای باشد.

وی، با ذکر این نکته که دانشگاه‌های هرمزگان متاسفانه همسو با نیازهای انسانی استان گام برنمی‌دارند، عنوان کرد: استان هرمزگان از نظر ظرفیت‌های مختلف اقتصادی دارای موقعیت بسیار خوبی است اما هنوز دانشگاه‌های هرمزگان متناسب با این نیاز فعالیت نمی‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که می‌توان رشته‌های کم کاربرد را از دانشگاه‌های هرمزگان حذف کرد، ابراز کرد: باید یک رصد و پژوهشی انجام شود تا مشخص شود چه میزان از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای جذب بازار کار شده‌اند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده، ادامه داد: کمیته‌ای برای بررسی فارغ‌التحصیلان ایجاد شود و تسهیلات خرد برای تقویت و توسعه کسب و کار افرادی که وارد بازار کار آزاد شده‌اند، پرداخت شود که علاوه بر خود اشتغالی باعث کارآفرینی در منطقه نیز خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از