حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد:

حمایت از نیروی انتظامی سیاست راهبردی دستگاه قضایی

حمایت از نیروی انتظامی سیاست راهبردی دستگاه قضایی

رئیس کل دادگستری هرمزگان تأکید کرد: حمایت از نیروی انتظامی و ضابطین یکی از سیاست‌های راهبردی دستگاه قضایی در دوران تحول و تعالی است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، هم‌زمان با هفته نیروی انتظامی، جلسه کمیته راهبردی دستگاه قضایی و نیروی انتظامی استان هرمزگان با حضور رئیس‌کل دادگستری هرمزگان، فرمانده انتظامی استان، دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس و جمعی از مسئولان قضایی و انتظامی در بندرعباس برگزار شد.

 

مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری هرمزگان در این نشست ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به فرماندهی و کارکنان فراجا در استان با اشاره به نقش بی‌بدیل نیروی انتظامی در مقابله با جرایم و تأمین امنیت جامعه، گفت: با اقدامات ویژه دستگاه قضایی و تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی، فضای استان برای فعالیت مجرمان ناامن شده که این دستاورد مهم در سایه تعامل خوب و تشریک‌مساعی تحقق‌یافته است.

 

وی ابراز داشت: به اذعان کارشناسان، دوره جدید مدیریت در قوه قضاییه با شعار تحول و تعالی قضایی یکی از بهترین دوره‌های مدیریتی این قوه در ادوار مختلف است و مدیریت حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسنی اژه‌ای به همراه تلاش مجموعه دستگاه قضا اعم از مسئولان عالی، مدیران میانی، قضات و کارمندان، شرایط ممتاز و قابل‌قبولی را در این مجموعه رقم زده است.

 

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه گفتمان‌های تخصصی و عملکرد شخص ریاست قوه قضاییه در حوزه‌های مختلف نسبت به ادوار مختلف با تحولات چشمگیری همراه بوده است، افزود: یکی از موضوعات موردتوجه در سیاست‌های ابلاغی از سوی رئیس قوه قضاییه در دوران نوین تحول قضایی، توجه به تعامل سازنده و همکاری با ضابطین است که در مناسبت‌های مختلف از سوی ایشان مورد تأکید قرار گرفته است.

 

قهرمانی با اشاره به اجرای دستورالعمل نحوه اعمال نظارت مقامات قضایی بر ضابطین، این موضوع را در جهت شنیدن مطالبات ضابطان و تحقق اهداف مشترک، حائز اهمیت برشمرد و یادآور شد: این دستورالعمل، اقدامی مبنایی و ماندگار است که می‌تواند مجموعه‌های قضایی و انتظامی را در مسیر ایجاد تعامل و همکاری هرچه بیشتر یاری کند.

 

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان تصریح کرد: در گفتار و عملکرد نیز شاهد حمایت ویژه ریاست قوه قضاییه از نیروی انتظامی و ضابطین هستیم و این موضوع به‌صورت یک استراتژی و سیاست راهبردی اعلام و ابلاغ شده است.

 

مجتبی قهرمانی با بیان اینکه از ۵۰ شهید نیروی انتظامی از ابتدای امسال، ۵ شهید والامقام متعلق به استان هرمزگان است، تأکید کرد: خود را مدیون خون شهدا می‌دانیم و تا جایی که توان داریم تلاش می‌کنیم تا شرمنده فداکاری و ایثارگری‌های شهدا و خانواده معظم آنها نشویم.

 

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان با اشاره به حساسیت ریاست قوه قضائیه نسبت به رسیدگی به پرونده شهدای نیروی انتظامی گفت: رسیدگی به پرونده شهدا در مدار قانون و با حساسیت ویژه صورت می‌گیرد.

 

وی با بیان اینکه از زمان حضور سردار علی‌اکبر جاویدان به‌عنوان فرمانده انتظامی استان هرمزگان، تحرک خوبی در این نیرو ایجاد شده است، از اقدامات فرماندهی انتظامی استان تقدیر و تشکر کرد و گفت: طی یک سال اخیر، مأموریت‌های مهمی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر و سوخت در مناطق مختلف استان انجام شده که باتوجه‌به این موضوع قدردان زحمات فراجا هستیم.

 

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود اذعان داشت: هم اکنون چالش اصلی استان، موضوع قاچاق سوخت و مشروبات الکلی است که مقابله با آن همکاری و هم‌افزایی هر چه بیشتر میان دستگاه‌های متولی و نیروی انتظامی را می‌طلبد.

 

رئیس‌کل دادگستری هرمزگان در ادامه تأکید کرد: از نیروی انتظامی می‌خواهیم که در خصوص برخورد با جرایم مشهود و مرتبط با امنیت مردم، برنامه ویژه‌ای داشته باشد تا از ارتکاب جرم با گستاخی و درملأعام جلوگیری شود.

 

قهرمانی در پایان با بیان اینکه پلیس و دستگاه قضایی، هر دو خدمتگزار مردم هستند، گفت: باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که وظایف غیرمرتبط با حوزه فعالیت نیروی انتظامی به آنها تحمیل نشود تا از این طریق وظایف تخصصی و مأموریت‌های مهم آنها تحت‌الشعاع قرار نگیرد.

 

در ادامه، سردار علی‌اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان هرمزگان طی سخنانی، اهداف و برنامه‌های فرماندهی انتظامی استان در سال جاری را تشریح کرد.

 

فرمانده انتظامی هرمزگان همچنین اظهار کرد: امنیت موجود در مناطق مختلف استان هرمزگان مرهون حمایت بی‌وقفه دستگاه قضایی از نیروی انتظامی است که این موضوع روحیه و انگیزه مضاعفی را برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر از سوی حافظان نظم و امنیت استان ایجاد کرده است.

 

وی در پایان ضمن تقدیر از حمایت‌های رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان، موفقیت‌های فراجا در زمینه کاهش جرائم، پیشگیری از وقوع جرم و کشفیات قاچاق و مواد مخدر را نتیجه تعامل و هم‌افزایی دستگاه قضایی عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد این موفقیت‌ها تداوم یابد.

 

انتهای خبر /

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از