حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

جلوگیری از قاچاق بیش‌ از ۸میلیون لیتر گازوئیل

جلوگیری از قاچاق بیش‌ از ۸میلیون لیتر گازوئیل

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: طی یک‌ماه بیش از ۸ میلیون لیتر گازوئیل به ارزش بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان صرفه‌جویی شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری هرمز؛ مجتبی قهرمانی صبح امروز اظهار کرد: با استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در ۱۶ جایگاه و پمپ بنزین بندرعباس طی یکماه از تاریخ ۲۵ آبان ماه تا ۲۵ آذر سال جاری در مصرف بیش از ۸ میلیون لیتر سوخت به ارزش بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به اینکه پیش از این به‌واسطه سوخت‌گیری چندین باره برخی خودرو‌ها در یک روز، صف‌های طولانی در جایگاه‌های بندرعباس ایجاد می‌شد، گفت: با اجرای طرح استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و پمپ بنزین‌های استان هرمزگان، تراکنش‌های قبلی کارت سوخت توسط کارشناس مربوطه بررسی می‌شود و موارد مشکوک و تخلفات، موجب توقیف کارت سوخت و وسیله نقلیه در سامانه و اعلام جرم علیه فرد متخلف خواهد شد که همین موضوع علاوه بر کاهش قاچاق، صرفه جویی قابل توجهی را به همراه داشته است. 

وی همچنین تصریح کرد: خوشبختانه با ورود دستگاه قضایی استان هرمزگان و همکاری و حمایت بسیار خوب استاندار و اعضای شورای تأمین، تدابیری به منظور حل مشکل ترافیک و صفوف طولانی خودرو‌ها اتخاذ شد و همچنین با استقرار تیم‌های ویژه کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در محل جایگاه ها، ضمن برطرف شدن صفوف چند کیلومتری و رفع گره ترافیکی، در حال حاضر تردد خودرو‌ها همواره روان و عادی است.

قهرمانی، هدف از استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و پمپ بنزین‌های استان را احقاق حقوق عامه، نظارت بر حُسن اجرای قانون و مقابله با قاچاق سوخت برشمرد و تصریح کرد: در نتیجه اقدامات انجام شده، هم اکنون شاهد خلوت شدن جایگاه‌ها و پمپ بنزین‌ها و تسریع در ارائه خدمات هستیم که موجب رضایت‌مندی مردم شده است.

وی در پایان ضمن قدردانی از زحمات استاندار هرمزگان، اعضای شورای تأمین، فراجا، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، انجمن صنفی کارفرمایی جایگاه داران و انجمن صنفی کارفرمایان شرکت‌های حمل و نقل، گفت: موضع‌گیری صریح مسئولان ارشد استان هرمزگان بر علیه قاچاق سوخت باعث ایجاد یک عزم همگانی و گفتمانی واحد برای مقابله با قاچاق سوخت شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از