حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

استاندار هرمزگان خبر داد:

ثبت ۸۰۰ هزار تن صادرات از بندرخمیر

ثبت ۸۰۰ هزار تن صادرات از بندرخمیر

استاندار هرمزگان گفت: بندرخمیر که بعد از ۱۴ سال در دولت سیزدهم تکمیل و به بهره‌برداری رسید توانسته از ابتدای سال تاکنون ۸۰۰ هزار تن صادرات ثبت کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی در نشست با مدیرعامل و شورای معاونین سازمان بنادر و دریانوردی کشور، با اشاره به اینکه اوامر رهبر معظم انقلاب و تحقق درخواست‌های مردمی دو رویکرد اصلی دولت سیزدهم است، اظهار کرد: برای سفر رياست جمهوري دو بسته متفاوت از سایر استان‌ها در هرمزگان بسته شده است که شامل بسته دریا در راستای تحقق توسعه دریامحورِ مدنظر رهبری معزز و بسته مردم در راستای مردمی‌سازی اقتصاد می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: در بسته دریایی، سازمان بنادر و دریانوردی را محور قرار دادیم چرا که بنا است بندر بوموسی و سیریک افتتاح شود و بندر پارسیان نیز که ذیل ایمیدرو است آماده افتتاح است ضمن اینکه بخشی دیگر از پروژه‌های دریایی در حوزه‌های اقتصاد دریا، محیط‌زیست دریایی و شیلات به بهره‌برداری خواهد رسید. 

 دوستی با اشاره به پروژه پل خلیج‌فارس و بنادر جزیره قشم، عنوان‌کرد: مدیریت یکپارچه بنادر کشور یکی از ضروریاتی است که باید در کشور محقق شود.

وی ابرازداشت: پل خلیج‌فارس به ۲۷۰ میلیون یورو منابع نیاز دارد و ما آمادگی داریم با همکاری سازمان بنادر و دریانوردی و تقسیم کار در دولت عملیات اجرایی این پروژه را به دست بگیریم.

استاندار هرمزگان با اشاره به ظرفیت‌های بندر جدید لنگه، عنوان‌کرد: برای احداث این بندرگاه سه هزار هکتار زمین در نظر گرفته‌ شده است و آمادگی داریم به سرعت پس‌کرانه این بندرگاه صنعتی و تولید‌محور گسترش یابد.

دوستی تصریح‌کرد: بندرخمیر که بعد از ۱۴ سال در دولت سیزدهم تکمیل و به بهره‌برداری رسید توانسته از ابتدای سال تاکنون ۸۰۰ هزار تن صادرات ثبت کند که این حجم صادرات عمدتا احیای بازارهایی بوده در گذشته از دست رفته است و چنانچه ظرفیت کامل بنادر فعال شود صادرات این بندر استان به چند میلیون تن خواهد رسید.

علی اکبر صفایی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور نیز در این نشست، اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه حمل نقل دریایی بالغ بر ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پروژه فعال در دست .

وی تاکید‌کرد: حجم پروژه‌های فعالِ سازمان بنادر و دریانوردی در استان هرمزگان ۵۰ هزار میلیارد تومان است که تلاش می‌کنیم تا پایان دولت سیزدهم به اتمام برسانیم.

رئیس سازمان بنادر و دریانوردی کشور، عنوان: در رابطه با طرح بزرگ گردشکری استان هرمزگان، مطالعات بخشی که در جوار بندرشهید حقانی قرار گرفته انجام شده، بندرگاه نخل‌ناخدا نیز به اتمام رسیده و آماده تحویل به سرمایه‌گذار است و در جزیره هرمز نیز کار در آستانه آغاز است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از