حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

دبیر ستاد انتخابات استان هرمزگان:

شمار داوطلبان انتخابات مجلس به ۱۳۵ نفر رسید

شمار داوطلبان انتخابات مجلس به ۱۳۵ نفر رسید

دبیر ستاد انتخابات استان هرمزگان از ثبت نام نهایی ۱۳۵ نفر در سه حوزه انتخابیه استان تا روز ششم ثبت نام‌ها خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ محمدجواد خجسته ظهر چهارشنبه سوم مهرماه در خصوص ثبت‌نام نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از ۲۷ مهرماه ثبت‌نام نهایی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی آغاز شد و تاکنون در سطح استان و در سه حوزه انتخابیه ۱۳۹ نفر ثبت‌نام کرده‌‌اند.

 

وی افزود: در روز ششم ثبت‌نام‌ها، ۵۶ نفر جهت حضور در انتخابات ثبت نام خود را نهایی کردند که به تفکیک ۳۲ نفر در حوزه مرکزی استان، ۱۲ نفر در حوزه انتخابیه شرق هرمزگان و ۱۲ نفر نیز در حوزه انتخابیه غرب استان ثبت نام کرده‌اند.

 

خجسته عنوان‌کرد: با ثبت‌نامی‌های روز ششم، آمار کل ثبت‌نام‌کنندگان حوزه مرکزی هرمزگان، ۷۳ نفر، در حوزه انتخابیه میناب، رودان، سیریک، جاسک و بشاگرد؛ ۲۷ نفر و آمار ثبت‌نام‌کنندگان حوزه غرب هرمزگان به ۳۵ نفر رسیده است.

 

دبیر ستاد انتخابات استان هرمزگان گفت: از میان ثبت‌نام کنندگان ۱۱۸ نفر آقا و ۱۷ نفر نیز خانم هستند.

 

وی با اشاره به اینکه پس از استعلام از مراجع شش‌گانه در این زمینه، به اعتراضات نیز رسیدگی شد افزود: بر اساس اطلاعیه شماره هشت ستاد انتخابات کشور، در اجرای ماده ۵۳ قانون انتخابات، ثبت نام نهایی متقاضیان داوطلبی انتخابات سراسری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از روز پنجشنبه ۲۷ مهر آغاز و تا چهارشنبه سوم آبان ماه به مدت ۷ روز ادامه دارد.

 

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: زمان ثبت نام از ساعت هشت صبح تا ۱۸ تعیین شده و  داوطلبان می‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود از طریق رایانه و با دریافت رمز یکبار مصرف از شماره تلفن همراهی که با آن پیش ثبت نام خود را انجام داده‌اند، به درگاه keshvar.moi.ir مراجعه کرده و نسبت به تکمیل کاربرگ ثبت نام و بارگذاری مدارک و اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از