حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم:

توسعه جزیره قشم با مالکیت آغاز می‌شود

توسعه جزیره قشم با مالکیت آغاز می‌شود

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: توسعه در جزیره قشم با مالکیت آغاز می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، عادل پیغامی در نشستی که در نشست خبری با اصحاب رسانه کشوری، با حضور مجتبی قهرمانی، رئیس کل دادگستری استان و جمعی از مسئولان دستگاه قضا و اداره کل ثبت اسناد و املاک هرمزگان و شهرستان قشم، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد، با اشاره به اهمیت مالکیت اراضی جزیره از سوی سازمان اظهار کرد: نخستین حلقه مفقوده عدالت اجتماعی و رشد و توسعه در جزیره، فقدان اسناد تک برگی و مسئله مالکیت اراضی بود که با جدیت و همکاری بالای دستگاه قضای استان حل شد.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، این نشست را نمادی از همدلی و هم‌افزایی بین دو قوه قضائیه و مجریه دانست و افزود: این تعامل برای رفع مشکلات مردمی و رسیدگی به حقوق عامه مردم استان و جزیره به منظور تحقق عدالت اجتماعی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، در کمتر دوره ای دیده می‌شود.

 

پیغامی، مبحث اسناد را یک مسئله بنیادی در جزیره خواند و گفت: توسعه اقتصادی نیازمند حضور سرمایه گذار و هر سرمایه‌گذاری برای آغاز کار در جزیره در هر عرصه‌ای، خواهان مشخص شدن موضوع مالکیت اراضی است اما وجود معارض همیشه باعث مشکلاتی سرراه توسعه جزیره بوده است.

 

وی ادامه داد: وقتی هر کدام از ما خود را مسوول پاسخگوی نظام بدانیم و از زاویه دید مقام معظم رهبری(مدظله العلی) به مسایل نگاه کنیم، طبیعتاً نباید شاهد هیچ دوگانگی بین دستگاهی، به ویژه در مورد حل مشکلات مردمی باشیم.

 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ضمن تقدیر از حمایت و جدیت دستگاه قضایی استان برای حل مشکلات اسناد زمین‌های جزیره، به دوران یک سال و نیم خدمت خود به عنوان عضو هیئت مدیره و دوران ۶ ماهه خدمت به مردم در سمت مدیرعاملی منطقه آزاد قشم اشاره کرد و تأکید داشت: اسناد رفسنجان، مشکل چندین دهه عمر سازمان منطقه آزاد قشم است که با تحویل ۶ فقره سند باقیمانده به همت دستگاه قضا و اداره کل اسناد و املاک استان به پایان رسید.

 

شایان ذکر است، با حضور جمع بسیاری از اصحاب رسانه کشوری، استانی و جزیره، ۶ فقره سند به وسعت ۱۰ هزار و ۲۰۰ هکتار از زمین های جزیره قشم از سوی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.

 

پیش از این در خرداد ماه ۱۴۰۲، ۲۹ فقره سند مالکیت حد نگاری شده منطقه آزاد قشم با حضور مهدی دوستی، استاندار و مجتبی قهرمانی، رئیس دادگستری هرمزگان به عادل پیغامی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تحویل داده شده بود که مالکیت ۸۸ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۹۳۳ مترمربع از اراضی منطقه آزاد و ۶۰۳ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۵۳۴ مترمربع از منطقه ویژه اقتصادی قشم را به نام دولت جمهوری اسلامی ایران و به نمایندگی سازمان منطقه آزاد قشم تثبیت کرد.

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از