حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

استاندار هرمزگان خبر داد:

توسعه ابرطرح خرمای مجول کشور با زیرساخت‌های منطقه

توسعه ابرطرح خرمای مجول کشور با زیرساخت‌های منطقه

استاندار هرمزگان گفت: هم‌زمان با پیشرفت بزرگ‌ترین مزرعه خرمای مجول کشور در این استان، زیرساخت‌های منطقه نیز توسعه می‌یابند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، مهدی دوستی در روند بررسی توسعه زیرساخت‌های شهرستان‌های بشاگرد و جاسک که با حضور معاونین استاندار و فرمانداران بشاگرد و جاسک و مدیران کل برگزار شد، اظهار کرد: بزرگ‌ترین نخلستان خرمای مجول که خرمایی اقتصادی و دارای بازار بین‌المللی است در دشت پلپلک در حال احداث است و پیشرفت طرح نیز مناسب بوده است.

استاندار هرمزگان تاکیدکرد: توسعه این طرح در منطقه ایجاب می‌کند که به فراخور آن طرح‌های توسعه‌ای در حوزه آبرسانی، راه، آبخیزداری، آموزش، تربیت‌بدنی، بهداشت، درمان، مخابرات و زیرساخت‌های ارتباطی با نظر فرمانداران جاسک و بشاگرد تعریف شود تا توسعه متوازن منطقه نیز محقق شود.

وی عنوان کرد: شهرک مطهر، می‌تواند محلی برای توسعه مسکن مورد نیاز نیروی انسانی باشد و اگر سرمایه‌گذار نیز این شهرک را مناسب ببیند حاضر هستیم برای احداث مسکن تسهیلات ارائه کرده و توسعه زیرساخت‌های شهری را نیز انجام دهیم.

دوستی تصریح‌کرد: سرمایه‌گذار جهت ورود در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نیز و بخشی از زیرساخت‌های مورد نیاز برای روستاهای پیرامونی این طرح اعلام آمادگی کرده و از طرفی آماده هستیم در طرح‌های بزرگ با سرمایه‌گذار مشارکت داشته باشیم و کارهای عمیقی در راستای حل مشکلات منطقه انجام شود.

استاندار هرمزگان، خاطرنشان‌کرد: نیروی انسانی این قطب اقتصادی حتما باید از جوامع بومی و محلی تامین شود از این رو هنرستان تخصصیِ مرتبط در این منطقه احداث می‌شود.

وی تصریح‌کرد: ما باید بتوانیم از ظرفیتی که در شرق استان با کشت مجول ایجاد شده است برای سایر نقاط هرمزگان نیز استفاده کنیم و اصلاحات باغات را تسریع ببخشیم.

دوستی خاطرنشان‌کرد: خرمای مجول باید در تمام نقاط دارای پتانسیل استان نیز کشت شود و نخل‌های مسن و کم بازده موجود در استان با این نوع از نخل جایگزین شود تا ارزش‌افزوده کشت خرما در استان چندین برابر شود از این رو ایجاد مرکز تحقیقات کشاورزی در منطقه پلپلک بررسی شود.

دوستی همچنین بر لزوم اجرای طرح‌هایی برای ذخیره آب باران‌های مونسون و تابستانی منطقه جاسک و بشاگرد تاکید کرد و گفت: آب باران این منطقه باید برای توسعه اقتصادی صرف شود و پروژه‌های خوبی را هم در دست داریم.

وی گفت: طرح‌های جدیدی را نیز برای تقویت موتور اقتصادی شهرستان‌های جاسک و بشاگرد در دست اجرا و مطالعه داریم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از