حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان:

امامزاده سیدمظفر علیه‌السلام چشم و چراغ بندرعباس است

امامزاده سیدمظفر علیه‌السلام چشم و چراغ بندرعباس است

مدیرکل اوقات و امور خیریه استان هرمزگان از آستان امامزاده سیدمظفر علیه‌السلام به عنوان چشم و چراغ شهر بندرعباس یاد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی صبح امروز پنج‌شنبه پنجم بهمن‌ماه در گفتگو با خبرنگار حوزه فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ درخصوص تعویض فرش‌های آستان مطهر امامزاده سیدمظفر علیه السلام گفت: این اقدام به صورت وقف مشارکتی و در شب میلاد حضرت علی علیه السلام صورت گرفت و تمام فرش‌های امامزاده سیدمظفر علیه‌السلام تعویض شد.

مدیرکل اوقات و امور خیریه استان هرمزگان افزود: با انجام‌ وقف مشارکتی، یک‌هزار متر فرش با هزینه یک‌ميليارد تومان برای امامزاده سیدمظفر علیه‌السلام خریداری شد، امید است مردم در پرداخت اقساط این فرش‌ها، اداره کل اوقات و امور خیریه استان را یاری کنند. 

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی از آستان امامزاده سیدمظفر علیه‌السلام به عنوان چشم و چراغ شهر بندرعباس یاد و تصریح کرد: هرچه فضا، معنوی‌تر و پاکیزه‌تر باشد، قطعا زائران آستان امامزاده سیدمظفر علیه‌السلام از آن بهره بیشتری خواهند برد.

وی با بیان اينكه فرش‌های حسينيه امامزاده سیدمظفر علیه السلام نیز تهيه شده و تعویض خواهد شد‌، تأکید کرد: لذا تقاضا داریم که مردم دوستدار اهل بیت علیهم‌السلام‌ در ایجاد فضای کاملأ معنوی، دست یاری به اداره کل اوقات و امور خیریه استان هرمزگان بدهند تا با مشارکت مردم، علاوه بر توسعه صحن آستان امام‌زاده، فضا نیز از نظم و انضباط برخوردار شود تا بتوانیم مروج برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در این مکان شریف باشیم و در راستای فرموده‌ مقام معظم صرهبری مبتني بر تبديل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تلاش مستمر و همیشگی صورت گیرد‌.

مدیرکل اوقات و امور خیریه استان هرمزگان گفت: در راستای تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبديل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، نهادی تحت عنوان مراکز افق، مخفف (فعالیت‌هایاجتماعی، فرهنگی و قرآنی) در بقاع متبرکه تأسیس شده است که در سه حوزه یادشده مشغول به فعالیت هستند و مأموریت دارند کل مناطق اطراف آستان امامزاده را پوشش دهند و در حوزه اجتماعی، از مردم، دستگیری کنند، در حوزه اشتغال نیز فعالیت دارند و می‌بایست علاوه بر انجام فعالیت‌های فرهنگی، در راستای گسترش فعالیت‌ها و توسعه فرهنگ قرآنی نیز اقدامات در شأن مردم استان هرمزگان انجام دهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی گفت: این مراکز همچنین طرحی با عنوان مهدی‌یاوران اجرا می‌کنند که مردم استان هرمزگان می‌توانند در این طرح، عضو شوند و هر ماه هر فرد با توجه به مهارتی که دارد به نیت امام دوازدهم، اقدامی انجام دهد و دست به دست هم دهند تا فرهنگ مهدوی در جامعه توسعه و ترویج دهیم.

وی با بیان اينكه کتاب آسمانی قرآن، مظلوم واقع شده و در روز قیامت، یکی از کسانی است که از انسان شکایت می‌کند، ابراز داشت: اگر به جایگاه قرآن توجه داشته باشیم و به آثار و برکات توسعه قرآن آگاه باشیم، این کتاب آسمانی، سرلوحه زندگی ما خواهد شد، اما در این زمینه کوتاهی صورت گرفته که باید مراکز افق با تلاشی که در حوزه فعالیت‌های قرآنی دارند زمينه را به گونه‌ای فراهم کنند که جذابیت خاصی ایجاد شود تا جوانان و نوجوانان در کلاس‌های قرآنی شرکت کنند، البته این اقدام، در دستور کار بقاع متبرکه هست، اگرچه این مسیر با مشقت و سختی همراه است اما ادامه خواهیم داد.

مدیرکل اوقات و امور خیریه استان هرمزگان با بيان اينکه در سیستم دولتی، فعالیت‌های قرآنی تقسیم کرده‌اند، ادامه داد: برگزاری مسابقات قرآنی بر عهده ادارات کل اوقات و امور خیریه است، دارالقرآن‌الکریم سازمان تبلیغات اسلامی نیز متولي امر مهم آموزش قرآن است و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عهده‌دار نشر کتب قرآنی است. البته این تقسیم‌بندی، روند کار را با مشکل مواجه کرده است لذا بنظر می‌رسد تمامی دستگاه‌ها باید در همه زمینه‌ها تلاش و فعالیت کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی بر لزوم تشکیل ستاد شورای قرآنی در استان هرمزگان به منظور هماهنگی بین دستگاه‌ها تصریح کرد: هر دستگاه به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد اما فعالیت چندين دستگاه باهم، سبب کسب توفیقات بیشتری در حوزه فعالیت‌های قرآنی خواهد شد.

وی، پیرامون آموزش مداحی ویژه نوجوانان نیز گفت: شورای هیأت‌های مذهبی یا سازمان تبلیغات اسلامی عهده‌دار آموزش مداحی است اما درصورتی که این متولیان مایل باشند از فضای بقعه متبرکه استفاده کنند کمک خواهیم کرد که این امر محقق شود و جوانان مستعد مداحی، اولین قدم برای آموزش مداحی را از این بقعه بردارند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از