حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/09/13 | 2023/12/04

Logo

امام جمعه رودان:

تسخیر لانه جاسوسی مانع تکرار کودتای ۲۸مرداد شد

تسخیر لانه جاسوسی مانع تکرار کودتای ۲۸مرداد شد

امام جمعه رودان، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را مانع تکرار کودتای ۲۸ مرداد دانست و گفت: انقلاب اسلامی بدون خشکاندن ریشه‌های استعمار و استکبار نمی‌توانست به حیات خود ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ حجت‌الاسلام محمد بارانی ظهر امروز در نمازجمعه عبادی سیاسی شهرستان ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان، حفظ هویت ملی را از مسائل مهم ملت‌ها دانست و اظهار کرد: مهم‌ترین عامل در حفظ هویت ملی، حافظه تاریخی است که اگر تضعیف شود و نسل‌های جدید به درستی از آن مطلع نشوند قطعا نمی‌توانند تحلیل دقیقی داشته باشند لذا در شناخت دوست و دشمن دچار خطا و اشتباه می‌شوند.

امام جمعه رودان، دشمنی دیرینه آمریکا و انگلیس با ملت ایران را از مولفه‌های برجسته در حافظه تاریخی ملت ایران ارزیابی و تصریح کرد: سابقه دشمنی این دو کشور با ملت ایران به ۱۵۰ سال پیش برمی‌گردد که نقطه تلاقی شان واقعه کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ بود که علیه نهضت ملی ایرانیان بلند شدند و یکی از تلخ ترین رویدادهای تاریخ معاصر ایران را رقم زدند.

وی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را مانع تکرار کودتای ۲۸ مرداد عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی با توجه به حافظه تاریخی و اوصافی که کماکان ایالات متحده به آنها شهره است، نمی‌توانست بدون خشکاندن ریشه‌های استعمار و استکبار به حیات خود ادامه بدهد.

امام جمعه رودان با اشاره به قصد اولیه دانشجویان پیرو خط امام در تصرف چند روزه سفارت و هشدار عدم دخالت به آمریکایی تأکید کرد: پس از تصرف سفارت و دستیابی به اسناد توطئه و جاسوسی آمریکایی‌ها اوضاع متفاوت شد و شخص امام رهبری حرکت را بر عهده و آن‌را انقلاب دوم معرفی کردند لذا با توجه به حجم شبهات دشمن در این زمینه جای خالی اسناد لانه جاسوسی در متن کتب درسی دانش‌آموزان به شدت احساس می‌شود و باید کودک، نوجوان و جوان ما بدانند که دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران به سال‌ها قبل از انقلاب برمی‌گردد و آن‌ها با استقلال ملت‌ها مشکل دارند.

وی افزود: نقش آمریکا در سه حادثه مهم ۱۳ آبان به سابقه استعمار کشور‌ها این بود که دانش آموزان و دانشجویان کتاب سرنوشت استعمار را مطالعه و ببینند چگونه مستکبرینِ استعمارگر در قاره های مختلف دنیا ثروت و منابع ملت‌ها را چپاول و غارت کرده و خودشان را ثروتمند کردند که آمریکا، انگلیس و فرانسه از جمله این کشورها هستند.

حجت‌الاسلام بارانی صحنه جنگ غزه را نماد آشکار ظلم استکبار و استعمار در دنیا علیه ملت‌ها معرفی و بیان کرد: تمام این جنایات با چراغ سبز و میدان‌داری آمریکایی‌ها در حال انجام است و این جنایات چهره بدون روتوش استکبار جهانی است که گاهی با چهره بَزَک کرده مدعی صلح، عدالت، حقوق بشر، مدافع زنان و کودکان در دنیا می‌شوند اما جنایات غزه همگی اینها را رسوا و بی‌آبرو کرد.

وی با گرامیداشت روز فرهنگ عمومی، قوام و ملیت، ملت‌ها را به فرهنگ آنها مرتبط دانسته و گفت: اگر ملتی به دنبال استقلال، خودکفایی، رفاه عمومی، تدین مردم، ایجاد تمدن اسلامی، کاهش جرم و جنایت و استقرار امنیت و آرامش هست باید روی مساله فرهنگ تامل و تلاش و سرمایه گذاری نماید لذا فرهنگ باید در فکر و برنامه ریزی مسئولان و مردم در اولویت اول قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام بارانی شورای فرهنگ عمومی در شهرستان‌ها را قرارگاه رصد، نظارت، سیاست‌گذاری فرهنگی و فرماندهی عملیات راهبری فرهنگی معرفی و تاکید کرد: به دنبال طراحی سازوکاری برای میسر شدن نظارت مردم بر جلسات و مصوبات شورای فرهنگ عمومی در راستای مردمی‌سازی فرهنگ هستیم و لازمه تحقق این مهم حضور مستمر و منظم و با برنامه اعضا در جلسات شوراست.

امام جمعه رودان در بخش دیگری با تشکر از سفرهای استانی رئیس‌جمهور به مناطق مختلف کشور گفت: پیام سفر رئیس‌جمهور به کردستان همدلی و همزبانی مردم و مسئولان نظام اسلامی برای پیشرفت کشور بود و ابتکار آیت‌الله رئیسی برای حضور بی‌آلایش در بین مردم توطئه‌‌های ضد انقلاب را خنثی کرد.

وی عنوان کرد: از مجاهدت‌های دیپلماتیک وزیر امور خارجه و اعلام مواضع قاطع جمهوری اسلامی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین که نماد روشن پیوند میدان و دیپلماسیست و ایشان را تبدیل به مرد اول میدان دیپلماسی مقاومت در جهان کرده است.

حجت‌الاسلام‌ بارانی خاطر نشان‌ کرد: در بخش اقدام خوب از تفاهم نامه و اجرای طرح آبرسانی به ۲۰ روستای شهرستان با همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان، آبفا و دهیاری های شهرستان و از برگزاری نمایشگاه اسوه قرارگاه‌های تحول محلات که نشانه تعهد، ابتکارات، و روحیه خدمات‌رسانی بسیجیان عزیز بود جای تشکر و قدردانی دارد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از