حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه خبر داد:

صادرات بیش از ۷۰درصد تولیدات شرکت کاوه جنوب‌کیش

صادرات بیش از ۷۰درصد تولیدات شرکت کاوه جنوب‌کیش

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه با تأکید بر مزیت صادراتی این شرکت، گفت: ۷۰درصد تولیدات این شرکت، صادر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، سیدعباس حسینی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه با اشاره به طرح توسعه فولاد کاوه، اظهار کرد: تیرماه سال جاری، طرح کارخانه آهن اسفنجی با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون دلاری کلنگ‌زنی شد که طبق برنامه، تا سال ۱۴۰۴ به بهره‌برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در ادامه افزود: کارخانه تولید آهن اسفنجی برای ۴۰۰ نفر از جوانان بومی هرمزگان به صورت مستقیم، شغل ایجاد می‌کند.

حسینی با بیان اینکه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش یکی از زیرمجموعه‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است، گفت: بی‌نیازی از دانش خارجی را آغاز کرده‌ایم و هم‌اکنون با پنج دانشگاه برتر کشور و ۳۰ شرکت دانش‌بنیان داخلی همکاری می‌کنیم که همین امر موجب شده بتوانیم ۲ هزار و ۸۰۰ قطعه را بومی‌سازی کنیم.

وی تأکید کرد: سال جاری، صادرات ۶۰۰ میلیون دلاری را برنامه‌ریزی کردیم و این میزان همزمان با توسعه فازهای تولید، هر سال روند افزایشی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه با تاکید بر مزیت صادراتی این شرکت، به صادرات بیش از ۷۰ درصد تولیدات این شرکت، اشاره داشت و تصریح کرد: این شرکت در ۶ ماه نخست امسال، به اندازه کل سال قبل، فروش داشته است.

حسینی با بیان اینکه پیش از این تنها به چهار کشور صادرات داشتیم، گفت: سیاست دولت سیزدهم موجب افزایش صادرات این شرکت به ۱۲ کشور شده است.

 

وی با بیان اینکه درتلاشیم یک صنعت سبز باشیم، اضافه کرد: در حال حاضر خانه محیط زیست در شرکت فولاد کاوه راه‌اندازی شده و کارکنان با فرهنگ محیط زیست آشنا شده‌اند.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش همچنین گفت: در بخش مسئولیت‌های اجتماعی نیز اقدامات متعددی را در دستورکار داریم از جمله طرح آبرسانی به دو روستای کُنار سیاه و باغ بالا در قشم که تا هفته آینده به بهره‌برداری خواهند رسید.

حسینی در پایان گفت: بیمارستان‌های امام سجاد(ع) سیریک و امام علی (ع) رودان آماده تحویل است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از