حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/05/02 | 2024/07/23

Logo

سر چند فدراسیون بی‌کلاه ماند؟

بودجه ۷۰ میلیاردی برای یک فدراسیون!

بودجه ۷۰ میلیاردی برای یک فدراسیون!

اعتبار در نظر گرفته شده برای فدراسیون‌های ورزشی طبق جدول (۱۲) موضوع بند (ب) تبصره (۱۳) قانون بودجه ۱۴۰۳ با چند نکته همراه است!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمز به نقل از ایسنا، ۱۹ خردادماه سال جاری، سرپرست ریاست جمهوری بخش دوم قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۳ را به همراه جداول آن به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد و بر اساس جدول (۱۲) موضوع بند (ب) تبصره (۱۳) قانون بودجه ۱۴۰۳، ‌معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای بخش ورزش شامل ۴۸ فدراسیون ورزشی، بسیج ورزشکاران و صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان در نظر گرفته شده است.

این درحالی است که برای فدراسیون کشتی نیز طبق جدول شماره ۷-۱ - اعتبارات متفرقه انتقال یافته به جداول ۷ و ۱۰ ماده واحده ۱۴۰۳ قانون بودجه، ۲۴۰ میلیارد تومان کمک به فدراسیون کشتی از سوی وزارت ورزش و جوانان در نظر گرفته شده است.

در این بین اما برای چند فدراسیون بودجه مجزایی همانند ۴۸ فدراسیون مربوطه دیده نشده است که شامل فدراسیون‌های سوارکاری، پزشکی ورزشی، چوگان، گلف و بولینگ است و شاید اگر بتوان به دلیل ماهیت درآمدزا بودن فدراسیون پزشکی ورزشی این فدراسیون را از سایر فدراسیون‌های ورزشی جدا کرد، مشخص نیست به چه علت برای چند فدراسیون دیگر بودجه مستقلی در نظر گرفته نشده است!

جدول (۱۲) موضوع بند (ب) تبصره (۱۳) قانون بودجه ۱۴۰۳ اما یک نکته عجیب دیگر نیز به همراه دارد؛ اینکه بودجه در نظر گرفته شده برای فدراسیون هندبال معادل ۷۰ میلیارد تومان به عنوان بیشترین بودجه در نظر گرفته شده برای فدراسیون‌های ورزشی مطابق این جدول در نظر گرفته شده و با دومین فدراسیون که وزنه‌برداری است ۲۰ میلیارد تومان فاصله دارد، اتفاقی که مشخص نیست به چه دلیل از سوی مجلس شورای اسلامی اینگونه رقم خورده است؟

نکته قابل اشاره دیگر اینکه به تازگی معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در نامه‌ای به سرپرست فدراسیون انجمن‌های ورزشی انحلال رسمی و پایان فعالیت فدراسیون راگبی را اعلام کرد و به این ترتیب جای سئوال است که آیا ۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده به فدراسیون راگبی طبق جدول (۱۲) موضوع بند (ب) تبصره (۱۳) قانون بودجه ۱۴۰۳ کماکان به راگبی اختصاص می‌یابد یا با توجه به انحلال این فدراسیون و تبدیل آن به انجمن، بودجه در نظر گرفته شده در جای دیگری هزینه خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از