حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

استاندار هرمزگان:

به‌دنبال رویکرد تبدیل صنف به صنعت هستیم

به‌دنبال رویکرد تبدیل صنف به صنعت هستیم

استاندار هرمزگان گفت: رویکرد اصلی ما در اصناف یک راهبرد صنعتی است، آن هم تغییر صنف به صنعت است که این یک راهبرد خیلی مترقی، در کشورهای پیشرفته نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز» به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، عصر امروز شنبه ۲۸ بهمن در نشست با هیات رئیسه و اتحادیه‌های صنفی هرمزگان از بازاریان و اصناف به پاس حضور پرشور در سفر رئیس جمهور به استان و راهپیمایی ۲۲ بهمن تقدیر و تشکر کرد.

مهدی دوستی تأمین مواد اولیه، مسئله سوخت، عوارض و مالیات و توسعه شهرک‌های صنفی از دغدغه های بازاریان در نشست امروز بود که امیدواریم با حضور مدیران و مواردی که عنوان شد در مدت کوتاه تصمیم گیری شود.

استاندار هرمزگان افزود: واقعا اغراق نیست اگر بگوییم بخشی از یکپارچگی کشورمان مدیون بازار هستیم و حضور پررنگ بازار در انقلاب بویژه در دفاع مقدس و پشتیبانی های بازار و حضور گسترده بازاریان در دفاع بود.

مقام عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به احداث شهرک های صنفی گفت: متاسفانه عملکردمان خوب نبوده و باید اصلاحاتی را در برنامه انجام دهیم، چون عملکرد ملی ضعیف بوده خوشبختانه نمایندگان در قانون اصلاحی بوجود آوردند و در اختیار سازمان صمت استان ها قرار داده اند که قبلا در اختیار شهرداری ها بود و این باعث می شود تغییری انجام شود. 

وی عنوان کرد: رویکرد اصلی ما در اصناف یک راهبرد صنعتی است، آن هم تغییر صنف به صنعت است که این یک راهبرد خیلی مترقی، در کشورهای پیشرفته نیز وجود دارد .

استاندار هرمزگان گفت: خیلی از صنعتی های کشور افرادی بودند که از اصناف برخاسته اند که امیدواریم این زمینه در استان فراهم شود.

مقام عالی دولت در هرمزگان افزود: وقتی شما بازار و صنف را محبوس کنید در یک کوچه و یک بیابان قطعا نمی تواند رشد بکند ولی اگر شهرک های صنفی تشکیل شود این بستر میتواند همراه با تولید در همان شهرک ها انجام شود که این یکی از راهبردهای صنف و صنعت خواهد بود.

 

اداره کل روابط عمومی استانداری هرمزگان

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از