حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان خبر داد:

بهره‌برداری از ۲۱۴ میلیارد پروژه در هفته دفاع‌مقدس

بهره‌برداری از ۲۱۴ میلیارد پروژه در هفته دفاع‌مقدس

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان گفت: بیش از ۲۱۴ میلیارد تومان پروژه مردم‌محور در هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، سردار اباذر سالاری در نشست خبری ضمن تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس که در سالن جلسات دفتر فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) برگزار شد، با تاکید بر اینکه دفاع مقدس امتداد کربلاست، اظهار کرد: دفاع مقدس اوج افتخار ایران اسلامی است و می‌توان آن‌را دانشگاه انسان سازی دانست.

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان، افزود: شهدا، پرورش‌یافتگان این دانشگاه انسان‌ساز بودند، دفاع مقدس اوج مظلومیت ملت عزیز ایران بود. برای نخستین بار بود که در دفاع مقدس، ابهت شرق و غرب شکسته شد و توانست ستون‌های این نظام مقدس اسلامی را مستحکم کند.

سردار سالاری با بیان این نکته که روحیه خودباوری و شهامت در دوران دفاع مقدس تبلور پیدا کرد، ابراز کرد: دفاع مقدس استمرار حرکت امام حسین (ع) در صحرای کربلا بود و می‌توان آن‌را مظهر معنویت، دین‌داری و آرمان‌خواهی دانست.

وی با اشاره به اینکه «ما متحدیم» شعار محوری هفته دفاع مقدس است، تصریح کرد: ملت ایران در کنار هم، شیعه و سنی، عرب و عجم، ترک و لر و تمام قبایل و مذاهب در کنار یکدیگر قرار دارند و یک ملت متحد و قهرمان را شکل می‌دهند.

 

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با اشاره به برگزاری ۸۰۰ برنامه در رده‌های مختلف سپاه به مناسبت هفته دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: اولین روز از هفته پرافتخار دفاع مقدس، رژه ملی پرصلابت و مقتدرانه نیروهای مسلح استان هرمزگان در حوزه هوایی، دریایی و زمینی با سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

 

سالاری بیان کرد: در روز نخست از هفته دفاع مقدس، علاوه بر رژه مقتدرانه نیروهای مسلح، نمایشگاه دستاوردهای نیروهای مسلح مستقر در استان هرمزگان به مدت یک هفته در پارک دولت با حضور مقامات لشکری و کشوری افتتاح خواهد شد که علاقه‌مندان می‌توانند در طول هفته دفاع مقدس، از ساعت ۱۶ تا ۲۲ از نمایشگاه بازدید کنند.

 

وی با اشاره به در نظر گرفتن ویژه‌برنامه‌های مختلف در نمایشگاه، تشریح کرد: هر شب میزبان یک نفر از افراد شاخص و فرماندهان دفاع مقدس در نمایشگاه دفاع مقدس خواهیم بود و مراسم‌ ویژه‌ای در این شب با محوریت دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

 

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان، با اشاره به بازسازی عملیات «کربلای ۵» در استان هرمزگان، گفت: در جوار ساحل بندرعباس و ضلع جنوبی نمایشگاه دفاع مقدس گوشه‌ای از صحنه‌ها و رشادت‌های رزمندگان بازسازی خواهد شد که فرصت مناسبی است تا نسل جوان و نوجوان است تا از نزدیک با فضای دوران دفاع مقدس آشنا شوند.

 

سالاری گفت: روز دوم با عنوان «ولایتمداری، جوانان و علم و دانش‌پژوهشی» نامگذاری شده است، به جهت تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس و مراکز علمی، فرصت مناسبی برای دانش‌آموزان و دانشجویان است تا از دستاوردهای دفاع مقدس بازدید کنند و از طرفی، حضور روایتگران در دانشگاه‌ها و مدارس می‌تواند نقش مهمی برای ترویج و تبیین رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس ایفا کند.

 

وی، با ذکر این نکته که روز سوم با عنوان (زنان، خانواده و سلامت) نامگذاری شده است، گفت: همایش زنان ایثارگر در این روز برگزار می‌شود و از بانوانی که در هشت سال دفاع مقدس قهرمانانه در کنار مردان حضور داشتند و حماسه پشت‌صحنه‌های دفاع مقدس را با حضور خود تکمیل کردند تجلیل خواهد شد.

 

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با ذکر این نکته که روز چهارم با عنوان «شهیدان، آزادگان، جانبازان با صلابت» نامگذاری شده است، عنوان کرد: تجلیل و تقدیر از مجاهدت‌های جانبازان و آزادگان در روز چهارم در دستور کار قرار دارد و مراسمی برای این مهم در نظر گرفته شده است.

 

سالاری، با اشاره به نامگذاری روز پنجم با عنوان «دفاع همه‌جانبه، پشتیبانی مردم و اصناف و سربازان»، ابراز کرد: در این روز به نقش آحاد مردم به خصوص بازاریان و اصناف اشاره می‌شود و پشتیبانی این اقشار از جبهه و جنگ تبیین می‌شود. علاوه برآن از تلاش‌های با شهامت سربازان نیز روایتگری خواهد شد.

 

وی، «وحدت ملی، بصیرت، دشمن‌شناسی و استکبارستیزی» را عنوان روز ششم هفته دفاع مقدس ذکر و تصریح کرد: در این روز حضور آحاد مختلف بسیجیان نقش‌آفرین را شاهد خواهیم بود و تجدید میثاقی با مقام عظمای ولایت خواهند داشت.

 

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با ذکر این نکته که روز هفتم دفاع مقدس با عنوان «نیروهای مسلح، بسیجیان، روستاییان، عشایران و پیشمرگان» نامگذاری شده است، خاطرنشان کرد: در این روز نقش اقشار مختلف از جمله روستاییان و عشایر تبین خواهد شد و مراسمی جهت تجدید میثاق با حضور دانش‌آموزان و دانشجویان و روستاییان برگزار خواهد شد تا این قشر اعلام کنند پای آرمان‌های انقلاب اسلامی و نظام با صلابت ایستاده‌اند.

 

سالاری، با تاکید بر اینکه آخرین روز از هفته دفاع مقدس با هدف گرامیداشت فرماندهان دفاع مقدس برنامه‌ریزی شده بود، بیان کرد: فرماندهان دفاع مقدس، حضور پرصلابتی را در میعادگاه نماز جمعه خواهند داشت.

 

وی اضافه  کرد: افتتاح بیش از ۸۰ پروژه عمرانی و سازندگی و محرومیت‌زدایی شامل خانه بهداشت، راه‌های روستایی، منازل کمیته امداد، بازسازی منازل محرومین، افتتاح کارگاه‌های اشتغالزایی، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم و افتتاح پروژه‌های آبرسانی و ورزشی، افتتاح دارالقرآن مرکزی بندرعباس و… در هفته دفاع مقدس در دستور کار قرار دارد.

 

فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان گفت: در مجموع، پروژه‌هایی با اعتبار ۲۱۴ میلیارد تومان در هفته دفاع مقدس به بهره‌برداری می‌رسد که اغلب این پروژه‌ها، مردم‌محور هستند و در اختیار محرومین و نیازمندان قرار خواهد گرفت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از