حالت تاریک

امروز : شنبه, 1403/03/26 | 2024/06/15

Logo

دبیر جشنواره نهج‌البلاغه دانشگاهیان خبر داد:

برگزاری جشنواره ملی نهج‌البلاغه ویژه دانشگاهیان در هرمزگان

برگزاری جشنواره ملی نهج‌البلاغه ویژه دانشگاهیان در هرمزگان

دبیر جشنواره نهج‌البلاغه استان هرمزگان گفت: جشنواره ملی نهج‌البلاغه دانشگاهیان (رسا) از بهمن‌ماه ۱۴۰۲ تا بهمن‌ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ به نقل از روابط‌عمومی دبیرخانه جشنواره ملی نهج‌البلاغه دانشگاهیان هرمزگان، حجت‌الاسلام حسین کرتی، اظهار کرد: به‌منظور گسترش فرهنگ نهج‌البلاغه در میان دانشجویان دانشگاه‌های کشور، جشنواره ملی نهج‌البلاغه دانشگاهیان (رسا) همزمان با سراسر کشور در هرمزگان نیز برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه این جشنواره یکی از مهم‌ترین رویداد فرهنگی و علمی در سطح کشور است، افزود: هدف از برگزاری آن ترویج اندیشه‌های علوی در جهت به‌کارگیری و پیاده‌سازی در زندگی این قشر تحصیل‌کرده جامعه است.

دبیر جشنواره نهج‌البلاغه دانشگاهیان هرمزگان بیان کرد: تحلیل و بررسی موضوعات مهم که نقش بسزایی در زندگی فردی و اجتماعی مسلمانان بنا بر آموزه‌های نهج‌البلاغه برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی، اساتید و اعضای هیأت علمی، کارکنان و خانواده اساتید و کارکنان در بخش‌های مختلف است.

کرتی ادامه داد: از همین رو در استان هرمزگان برای نیز هم‌زمان با سراسر کشور اهتمام ویژه‌ای اندیشیده شده و برنامه‌ریزی دقیق همراه تمهیداتی برای برگزاری این جشنواره تدارک‌دیده‌شده است.

وی در بخش دیگر به تشریح اهداف این جشنواره ملی پرداخت و اظهار کرد: خانواده، دشمن‌شناسی، آرمان‌گرایی و مدیریت و حکمرانی از محورهای اصلی این رویداد سراسری است.

دبیر جشنواره نهج‌البلاغه دانشگاهیان هرمزگان با بیان اینکه در پنج بخش ادبی، هنری، رسانه، پژوهشی و معارفی این رویداد برگزار می‌شود، گفت: از جمله اهداف این جشنواره ترویج خوانش و مطالعه نهج‌البلاغه به‌منظور فراگیر نمودن نظام فکری و عقلانیت علوی در جامعه اسلامی است. 

کرتی ادامه داد: همچنین تولید محتوای کارآمد و اثربخش ناظر به نیازهای امروز جامعه اسلامی و استفاده از ظرفیت‌های نهج‌البلاغه برای جهاد تبیین و پاسخ علمی به شبهات دشمنان اسلام و انقلاب از دیگر اهداف این جشنواره محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نهج‌البلاغه پس از قرآن کریم، گران‌قدرترین و ارزشمندترین میراث‌فرهنگی اسلام است، اظهار کرد: این کتاب درمان‌بخش دردهای روحی بشر و راه‌گشای هدایت اجتماعی و سیاسی است. 

دبیر جشنواره نهج‌البلاغه هرمزگان، نهج‌البلاغه را منشور انسان‌سازی و دریچه‌ای به نور و ملکوت می‌داند که به پر کردن خلأهای فکری، اجتماعی و سیاسی و پاسخگویی به مسائل و مشکلات مسلمانان و بشریت در همه زمان‌ها و مکان‌ها کمک می‌کند.

کرتی خورگو اهداف برگزاری این جشنواره عبارت‌اند از ترویج خوانش و مطالعه نهج‌البلاغه به‌منظور فراگیر نمودن نظام فکری و عقلانیت علوی در جامعه اسلامی، تولید محتوای کارآمد و اثربخش ناظر به نیازهای امروز جامعه اسلامی، استفاده از ظرفیت‌های نهج‌البلاغه برای جهاد تبیین و پاسخ علمی به شبهات دشمنان اسلام و انقلاب دانست.

وی ادامه داد: معرفی و بزرگداشت نهج‌البلاغه به‌عنوان گران‌قدرترین و ارزشمندترین میراث‌فرهنگی اسلام پس از قرآن کریم، بهره‌گیری از آموزه‌های نهج‌البلاغه برای درمان دردهای روحی بشر و هدایت اجتماعی و سیاسی و ایجاد فضای علمی و فرهنگی مناسب برای تبادل اندیشه‌ها و یافته‌های پژوهشی در حوزه نهج‌البلاغه است.

دبیر جشنواره نهج‌البلاغه استان هرمزگان گفت: جشنواره ملی نهج‌البلاغه دانشگاهیان (رسا) از بهمن‌ماه ۱۴۰۲ تا بهمن‌ماه ۱۴۰۳ برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و اطلاع از سایر جزئیات به وبگاه www.rasanahad.ir مراجعه کنند. همچنین داوری آثار ارسالی و اعلام نتایج در پنل ارسال آثار شرکت‌کنندگان به اطلاع آنها رسانده خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از