حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

توسط سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد هرمزگان:

برنامه‌های سی‌و‌یکمین دوره هفته کتاب تشریح شد

برنامه‌های سی‌و‌یکمین دوره هفته کتاب تشریح شد

سرپرست ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد هرمزگان به تشریح برنامه‌های ستاد در هفته کتاب، بر اهمیت و نقش مطالعه و کتابخوانی در رشد و تعالی جامعه تأکید کرد.

اسلام خواجه‌یی ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: پرداختن به حوزه کتاب و کتابخوانی، یکی از کارکردهای کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۴۰ کتابخانه مخزن دار در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان، افزود: این تعداد کانون علاوه بر فعالیت‌های فرهنگی هنری، به صورت تخصصی در حوزه کتاب و کتابخوانی فعالیت دارند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان ادامه داد: یک‌هزار و ۶۳ کانون در هرمزگان آمادگی برگزاری برنامه‌های هفته کتاب را دارند.

وی به تشریح برنامه‌های این هفته پرداخت و گفت: دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی هرمزگان و مشارکت در اجرای برنامه‌های این اداره کل، سرکشی و بازدید از کتابخانه‌های فعال مساجد و تجلیل از کتابداران برتر مساجد از شاخص ترین برنامه های هفته کتاب در کانون های مساجد هرمزگان است.

خواجه‌یی، از حمایت از کتابخانه‌های فعال مساجد، اجرای طرح «شنبه‌های کتاب»، برگزاری پویش کتابخوانی خانواده‌ها، برگزاری مسابقه کتابخوانی و برپایی نمایشگاه‌های کتاب به عنوان بخش دیگری از برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در این هفته نام برد.

وی، سخنرانی ائمه جماعت مساجد در بین‌الصلاتین در رابطه با اهمیت مطالعه و کتابخوانی و معرفی کتاب، برپایی کارگاه های قصه گویی با محوریت قصص قرآنی و تجلیل از کتابداران مساجد را از دیگر برنامه ها ذکر کرد.

خواجه یی افزود: برپایی نشست کتابخوان با حضور کتابخوانی فعال در کانون‌ها، برگزاری اردوی یک روزه بچه‌های مسجد همراه با جنگ کتاب، برگزاری مسابقه خاطره‌نویسی و برپایی ایستگاه دانایی بخش دیگر برنامه های هفته کتاب در کانون‌های مساجد است.

گفتنی است؛ هفته کتاب از ۲۳ آبان ماه جاری آغاز و تا ۳۰ آبان ادامه خواهد داشت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از