حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

فرازی از وصیت‌نامه شهید حسن‌پور:

نمازهایتان را اول وقت بخوانید

نمازهایتان را اول وقت بخوانید

شهید حسن‌پور در وصیت‌نامه‌اش آورده است: نمازهایتان را سر وقت بخوانید و یک ماه روزه قضای دارم، آن را به جا بیاورید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ شهید غلام حسن‌پور ۲۳ مهر ۱۳۴۸ در روستای کنارو از توابع بندرعباس به دنیا آمد و زمانی که فقط چهارسالش بود پدرش را سال ۱۳۵۲ از دست داد.

یادگار حسین و کنیز تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و همراه خانواده کشاورزی می‌کرد و رزق و روزی سفره خانواده را از دل زمین‌ کشاورزی بیرون می‌آورد.

در همین روزهای مهرماهی که در آن قرار داریم و دشمن سال ۱۳۵۹ در خاک خرمشهر درحال شخم زدن زمین کشاورزی و خانه‌های مردمان این دیار بود وی ۱۱ ساله بود.

او خوب می‌دانست مردان و زنانی کشاورزی که سال‌ها با سختی و مشقت از سرزمین کشاورزی نان به سفره خانه می‌برند و با وجود دشمن دیگر نمی‌تواند کشاورزی کنند و چه بسا کشاورزانی که با توپ و خمپاره‌های دشمن بعثی شهید شدند این‌ها برای این نوجوان کنارویی بندرعباس نیز سخت بود.

این نوجوان چندسال درحالی که رزمندگان همسن و سال او درحال جنگیدن با دشمن بودند در بسیج ثبت‌نام کرد وعازم جبهه‌ها شد.

وی درحالی که فقط ۱۷ سال داشت و مثل دیگر دانش‌آموزان و دانشجویان در جبهه‌ها می‌جنگید چهارم دی ۱۳۶۵ در جزیره ام‌الرصاص عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

مزار این شهید در زادگاهش روستای کنارو قرار دارد.

شهید غلام حسن‌پور ششم تیرماه سال ۶۵ در ابتدای وصیت‌نامه‌اش ضمن سلام به صاحب الزمان(عج) و امام راحل و شهیدان انقلاب اسلامی آورده است: اول از خدا طلب بخشایش‌می‌کنم که گناهانم را ببخشد ومرا درصف نیکان و پرهیزکاران ‌قراردهد و از خدا می‌خواهم که اگر لیاقتـم شهید دارم درهمین عملیـات مرا به سـوی خود بازگرداند.

وی در ادامه به مردمان روستای کنارو سفارش کرده است: مردم‌روستا بیدارباشید ویک لحظه بخود آیید که دنیا برای ما و امثال‌ ما ارزشی‌ندارد و باید کارهای نیک کرد و باید ما برای آخرتمان‌کارهای خوبی را انجام بدهیم، باید بیایید جبهه‌ و خودتان‌ را از بند شیطان نفس آزاد کنید.

این شهید دفاع مقدس در بخش دیگری وصیت‌نامه افزوده است: ای شمایی‌که که روی خیابان‌ها و جلوی نانوایی‌ها نشسته‌اید و هنوزکه دیر نشده‌ خودتان را بسازید، مسجد بروید، نماز بخوانید و در دعاها شرکت ‌کنید.

شهید حسن‌پور بیان داشته است: ماه رمضان‌ یا ماه محرمی‌ که‌ می‌روید حسینیه، سینه‌زنی می‌کنید سینه‌زنیتان به خاطر خدا باشد نه به خاطرخودبینی.

وی افزوده است: مادر عزیز و بزرگوارم مرا عفو کنید، زیرا زحمات بسیاری کشیده‌اید در حق من و بی‌خوابی‌های زیادی بر سر من کشیـده‌اید، خواهرانم نمازهایتان را در سر وقت بخوانید و یک ماه روزه قضا دارم از شما می‌خواهم که آن را بجا آورید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از