حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/02/04 | 2024/04/23

Logo

سرپرست راه‌آهن هرمزگان خبر داد:

بارگیری و جابجایی مسافر در راه آهن هرمزگان

بارگیری و جابجایی مسافر در راه آهن هرمزگان

سرپرست اداره کل راه آهن هرمزگان از بارگیری و جابجایی مسافر در راه آهن استان خبر داد.

 به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز، علیرضا نصیری برازنده سرپرست اداره کل راه آهن منطقه هرمزگان از رشد بارگیری و جابجایی مسافر در پنج ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

وی افزود:  اداره کل راه‌آهن هرمزگان در بارگیری با تناژ ۲ میلیون و ۶۶۰هزار تن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۱ درصد و در تعداد واگن با ۴۴ هزار و ۹۱۷ واگن نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته، بیشترین بارگیری انجام شده در پنج ماهه سال جاری سنگ آهن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل در تناژ ۴۷ درصد و در تعداد واگن ۴۵ درصد افزایش بارگیری را شاهد بوده‌ایم‌.

سرپرست اداره کل راه‌آهن هرمزگان گفت: همچنین در تخلیه با ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن ۱۲ درصد رشد و در تعداد واگن با تخلیه ۵۵ هزار و ۱۰۰ واگن ۱۱ درصد رشد داشته است.

نصیری برازنده ادامه داد: در تخلیه محمولات بیشترین تخلیه مواد معدنی بوده است که در تناژ ۶۶ درصد و در تعداد واگن ۶۷ افزایش داشته‌ایم. عمده محمولات مواد معدنی، پتروشیمی، موادنفتی، گوگرد، آهن آلات و فولادی و کانتینری بوده است.

وی همچنین با بیان اینکه در پنج ماهه ابتدایی سال جاری بیش از ۵۰۱ هزار نفر جهت مسافرت، قطار را انتخاب و از خدمات ریلی استفاده نموده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد رشد ۵ درصدی بوده‌ایم.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از