حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/02/06 | 2024/04/25

Logo

عضو هیئت‌رئیسه مجلس عنوان کرد:

ایزوایکو نماد خودباوری، توانستن و روحیه جهادی

ایزوایکو نماد خودباوری، توانستن و روحیه جهادی

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در بازدید از مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران گفت: دست فرمان نظام به سمت اقتصاد دریایی بوده و کشتی سازی پیشانی این عرصه است.

 به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ روح‌الله متفکر آزاد، دبیر هیئت‌رئیسه و عضو کمسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر به هرمزگان و بازدید از صنایع این استان، از مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران بازدید به عمل آورد.

متفکر آزاد ضمن بازدید از امکانات، تجهیزات و توانمندی‌های ایزوایکو از پروژه‌های جاری مجتمع نیز دیدن کرده و از نزدیک در جریان روند تعمیرات شناورها و مشکلات و چالش‌های این صنعت قرار گرفت.
 دبیر هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در جریان این بازدید جلسه مشترکی با مدیرعامل، معاونین و مدیران ایزوایکو برگزار کرد و به بحث و گفتگو پیرامون توانمندی‌ها و دستاوردهای صنعت دریایی کشور و مسائل و مشکلات این صنعت پرداخت.

 در ابتدا دکتر سلمان ضربی، مدیرعامل و نایب‌رئیس هیئت‌مدیره ایزوایکو ضمن ارائه گزارشی کامل از امکانات و تجهیزات منحصربه‌فرد این مجتمع و حجم سرمایه‌گذاری صورت‌گرفته در ایزوایکو و اقدامات و تلاش‌های صورت‌گرفته در این صنعت در زمینه ساخت و تعمیرات کشتی‌های مختلف در ابعاد متنوع پرداخت.
 مدیرعامل ایزوایکو یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های صنعت کشتی‌سازی را عدم اعتقاد به توان داخل و سپردن سفارش‌ها به خارج از مرزها عنوان کرد.

 
 در ادامه، متفکر آزاد دبیر هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این که در حوزه تقنین آنچه نیاز صنایع دریایی است و اقتصاد دریا و توسعه کشتی‌سازی بدان نیاز دارد، فراهم است، تصریح کرد: ضربات برخی شرکت‌های بین‌المللی به پروژه‌های نفتی و کشتیرانی، ما را ملزم می‌سازد که حداکثر اتکا را به توان داخلی داشته باشیم.
 به گفته متفکر آزاد، لازم است شرکت‌های دانش‌بنیان را هم در امور خودتان درگیر کنید تا آنها هم رشد کنند چرا که کشور به آن بسیار نیاز دارد.
 نماینده مردم تبریز خاطرنشان کرد: توسعه سواحل مکران به صنایع دریایی هم نیاز دارد و ایزوایکو در این میان می‌تواند نقش‌آفرینی کند.
 متفکر آزاد همچنین ضمن تأکید بر اینکه سفارش به داخل باید جدی پیگیری شود و مجلس آن را مطالبه می‌کند. از مدیران و متخصصان ایزوایکو خواست تا در رابطه‌ای تنگاتنگ با مجلس، هر کمک و رایزنی فرادستی برای حمایت از کشتی‌سازی لازم باشد را مطرح و دنبال کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از