حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1403/04/26 | 2024/07/16

Logo

استاندار هرمزگان خبر داد:

ایجاد شبکه جامع پایش تصویری مقابله با سرقت

ایجاد شبکه جامع پایش تصویری مقابله با سرقت

استاندار هرمزگان، پایش تصویری را عاملی موثر در کاهش سرقت، دانست و گفت: شبکه پایش تصویری جامع ایجاد شده و به مرکز مانیتورینگ پلیس برای رصد اتصال پیدا خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مهدی دوستی در قرارگاه پیشگیری و مقابله با سرقت هرمزگان، با تاکید بر لزوم ساماندهی ضایعاتی‌های موجود در سطح شهر، اظهار کرد: ۲۹ مراکز ضایعاتی که فاقد مجوز هستند پلمپ شدند و در این راستا همه دستگاه‌های مسئول ملزم هستند در کنار پلیس به ایفای نقش بپردازند.

 

استاندار هرمزگان، با اشاره به نقش پایش تصویری مستمر در کاهش سرقت، عنوان‌کرد: لازم است یک شبکه پایش تصویری جامع از همه مراکز عمومی، دستگاه‌های دولتی، مدارس، جایگاه‌های عرضه سوخت و ... ایجاد شده و در مرکز مانیتورینگ پلیس رصد شود.

 

دوستی افزود: همه دستگاه‌های دولتی موظف‌اند برای رفع موانع فنی شبکه پایش تصویری جهت ارتقای دوربین‌های خود طبق نظر کارشناسی فراجا اقدام کنند‌ ضمن اینکه دوربین‌های موجود در سطح شهر‌ها نیز به قابلیت پلاک‌خوانی ارتقا پیدا کنند.

 

وی با تاکید بر لزوم اصلاح و تقویت روشنایی معابر به ویژه در محلات بافت‌فرسوده، گفت: لازم است پلیس مراکز اولویت‌داری که نیاز به تقویت روشنایی دارند را به فرمانداری‌ها اعلام کنند و فرمانداری‌ها با هماهنگی شرکت توزیع برق نسبت به تامین روشنایی اقدام کرده و گزارش اقدامات را به قرارگاه اعلام کند.

 

استاندار هرمزگان همچنین برای جلوگیری از سرقت‌ها از خطوط لوله و مخابرات (سوخت)، ابرازداشت: پایش و اسکن این خطوط نیز بایست بیش از پیش در دستور کار قرار گرفته و تقویت شود‌ از این رو برای فراهم کردن تجهیزات مورد نیاز مکاتبات لازم با وزارت نفت انجام شد.

 

دوستی، با تاکید بر لزوم از بین‌بردن بسترهای ایجاد سرقت، گفت: مسئول‌سازی و هدایت منابع و بودجه برای اقدامات پیشگیرانه از سرقت دو راهبردی است که در دستور کار داریم از این رو بایستی اطلس جرم استان و دستگاه‌هایی که بیشترین سرقت‌ها از آن‌ها انجام می‌شود معرفی شوند تا اقدامات پیشگیرانه از خود دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار قرار دهیم.

 

وی همچنين دستوراتی جهت تجهیز و توسعه مرکز نگهداری از معتادین متجاهر بندرعباس صادر کرد.

منبع: روابط عمومی استانداری هرمزگان

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از