حالت تاریک

امروز : پنج‌شنبه, 1403/02/06 | 2024/04/25

Logo

جانشین انتظامی بندرعباس خبر داد:

انهدام باند سارقین با ۱۴ فقره سرقت

انهدام باند سارقین با ۱۴ فقره سرقت

جانشین انتظامی شهرستان بندرعباس از انهدام باند سارقین مشاعات و محتویات خودرو با ۱۴ فقره سرقت در شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سرهنگ علی‌اکبر نظری،جانشین انتظامی شهرستان بندرعباس بیان داشت: در پی وقوع سرقت مشاعات و محتویات خودرو در حوزه کلانتری ۱۲ شهرستان، بلافاصله پیگیری لازم جهت شناسایی و دستگیری به‌صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات اطلاعاتی و بررسی کلیه مستندات از جمله دوربین‌های مداربسته، بانک اطلاعاتی سارقینی که در این زمینه اشتهار داشتند و سرنخ‌های به‌دست‌آمده از مشخصات سارقین و تطبیق شگرد و نوع سرقت مشخص گردید شخصی به هویت معلوم با تشکیل باندی ۷نفره اقدام به سرقت و انتقال اموال مسروقه به ضایعاتی‌های خارج از شهر و از آن طریق بفروش می‌رسانند.

این مسئول انتظامی تصریح کرد: اقدامات پلیسی جهت شناسایی سایر همدستان متهم، محل سکونت و کلیه مسیرهای تردد آنان صورت پذیرفت و سرباند اصلی به همراه تعداد ۷ نفر از همدستانش و مالخر شناسایی که پس از هماهنگی قضائی در چندین عملیات غافلگیرانه کلیه متهمین دستگیر شدند.

 نظری تصریح کرد: متهمین در تحقیقات اولیه منکر سرقت بودند؛ ولی در ادامه تحقیقات بعد از ارائه دلایل و مدارک و همچنین تصاویر محل سرقت لب به اعتراف گشوده و اقرار داشتند با همدستی یکدیگر اقدام به سرقت از منازل، انبارهای آپارتمان‌ها، کارگاه‌ها، محتویات و قطعات خودرو نموده‌اند.

وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه سارقین دستگیر شده تعداد قابل‌توجهی از اموال مسروقه شامل قریب ۹۵ قلم پمپ آب، سیلندرهای ۵۰ کیلوئی، باطری خودرو، سنگ فرز، دستگاه جوش، کولرگازی، موتور کولر، دستگاه کارواش، سیم و کابل برق و سایر اقلام و ابزارآلات کشف و سه دستگاه خودرو که با استفاده از آنها اقدام به حمل و جابه‌جایی اقلام مسروقه می‌کردند نیز توقیف شد.

جانشین انتظامی شهرستان بندرعباس اظهار داشت: متهمین تا کنون به ۱۴ فقره سرقت معترف که از مال‌باختگان دعوت تا جهت شناسایی و تحویل اموال مسروقه مراجعه نمایند و باتوجه‌به حجم زیاد اقلام مکشوفه تحقیقات از متهمین در جهت کشف سایر سرقت‌ها و همچنین شناسایی شکات ادامه دارد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از