حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

رئیس کل دادگستری هرمزگان خبر داد:

انهدام باند بزرگ قاچاق سوخت در بندرعباس

انهدام باند بزرگ قاچاق سوخت در بندرعباس

رئیس کل دادگستری هرمزگان از انهدام یک باند بزرگ قاچاق سازمان‌یافته سوخت و دستگیری ۱۰ قاچاقچی در بندرعباس خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مجتبی قهرمانی در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر  اظهار کرد: یک باند قاچاق سازمان‌یافته سوخت در بندرعباس، به دستور دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان، طی یک عملیات ضربتی توسط نیروهای دریابانی، شناسایی و منهدم شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه افزود: این باند سازمان‌یافته با استفاده از نفرات و تجهیزاتی که در اختیار داشت، ماهانه ۶ میلیون لیتر سوخت از نوع گازوئیل را از طریق دریا قاچاق می‌کرد. 

قهرمانی تصريح کرد: مأموران دریابانی همچنين پس از شناسایی و توقیف یک فروند لنج متعلق به اعضای این باند، در بازرسی از شناور مذکور، ۳۵۰ هزار لیتر سوخت قاچاق را کشف و ضبط نمودند. 

 قهرمانی تصريح کرد: پس از هماهنگی‌های لازم با مراجع ذیربط تاکنون، ۱۰ نفر از اعضای این باند سازمان یافته قاچاق سوخت، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

این مقام قضایی همچنین با بیان اینکه مرتکبین قاچاق سازمان یافته سوخت علاوه بر جریمه نقدی و مجازات حبس به ضبط اموال ناشی از جرم نیز محکوم می‌شوند، تصریح کرد: در راستای اجرای ماده ۲۰ قانون مبارزه با قاچاق کالا؛ شناور دخیل در امر قاچاق نیز به نفع دولت ضبط خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان تأکید کرد: اقدامات مجرمانه قاچاقچیان سوخت از زیر چتر اطلاعاتی دستگاه قضایی و ضابطین مخفی نخواهد ماند و مجازات مرتکبین چنین جرایمی قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

 انتهای خبر /

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از