حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

در همایش بصیرتی فجر انقلاب تاکید شد؛

انقلاب اسلامی صحنه تبلور وحدت شیعه و سنی

انقلاب اسلامی صحنه تبلور وحدت شیعه و سنی

در همایش بصیرتی فجر انقلاب که به میزبانی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان برگزار شد، ائمه اهل سنت و شیعه سراسر هرمزگان بر تقویت مشارکت همگانی در انتخابات تأکید کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از فارس؛ به‌ همت‌ دفتر نمایندگی‌ ولی‌فقیه‌ در سپاه‌ امام‌ سجاد علیه‌ السلام‌ هرمزگان، همایش بصیرتی فجرانقلاب، مشارکت همگانی و تمدن نوین اسلامی در مرکز هرمزگان و با حضور باشکوه بسیاری از علمای اهل سنت این استان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان در این همایش بصیرتی که ‌در سالن‌ اجتماعات‌‌ مرکز تداوم‌‌ آموزشهای‌ عقیدتی‌‌ شهدای‌ روحانی‌ برگزار شد، گفت: امروز ایستادگی و تقسیم کار جبهه مقاومت در مقابل صهیونیست‌ها و استکبار جهانی ستودنی است.

 

وی با اشاره به درس‌های بعثت پیامبر اسلام، گفت: یکی از درس‌های بعثت این است که همه مردم دنیا بندگی خدا کنند و زیر بار طاغوت نروند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان افزود: امروز آمریکا و صهیونیست‌ها نماد واقعی طاغوت هستند و سکوت تمام ادیان الهی در برابر آن ها خیانت به انسان و انسانیت است.

استکبار سیلی های زیادی از مقاومت خورده

حجت الاسلام عبادی زاده با اشاره به یاوه‌گویی ها و تهدیدهای برخی سران آمریکا علیه منطقه و ایران، گفت: سران آمریکا قبل از صحبت کردن فکر کنند و عاقلانه حرف بزنند زیرا در سال‌های گذشته سیلی‌های محکمی از فرزندان ایران اسلامی و جبهه مقاومت دریافت کرده‌اند.

 

امام جمعه  بندرعباس افزود: اگر اقدامی علیه ایران اسلامی داشته باشید، فرصت دیدن اقدام خود را پیدا نخواهید کرد و فرزندان اسلام همه دنیا را برای شما به جهنم تبدیل خواهند کرد.

وی  گفت: آمریکا، اسرائیل و تمام جهان استکبار می‌دانند که ایران مانند افغانستان و عراق نیست که البته باید از حضورخفت بار خود در این مناطق هم عبرت می‌گرفتند.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان اظهار کرد: امروز تقسیم کاری که در جبهه مقاومت برای اداره منطقه شکل گرفته ستودنی است؛ حمله پهپادی توسط مقاومت عراق به آمریکا پیام داد که هیچ نقطه‌ای برای جبهه استکباری امن نیست.

تقسیم کار مقاومت در منطقه بی‌نظیر است

 فرمانده سپاه امام سجاد علیه السلام نیز در این همایش با بیان اینکه شهادت این همه انسان جنایت بزرگ جنگی محسوب می‌شود، گفت: راه از بین بردن مجسمه‌های پلید و خبیث یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی، وحدت و انسجام جهان اسلام است.

 

سردار اباذر سالاری افزود: جهان اسلام باید با اتحاد و انسجام از ادامه جنایات صهیونیست‌ها در منطقه جلوگیری کند؛ اگر کشورهای اسلامی راه‌های حیات صهیونیست‌ها را نبندند فردا در مقابل پیامبر خدا (ص) چه خواهند گفت؟

وی عنوان کرد: عمل به این اصول و فریضه مهمِ وحدت مسلمین در سال‌های گذشته تا کنون به‌ویژه در بستر انقلاب اسلامی ضربات هولناکی به دشمن وارد کرده است و همین خط و مسیر پربرکت و اثر بخش می‌تواند الگویی برای همیشه و همه مسلمانان در برابر دشمنان واحد باشد.

انقلاب اسلامی صحنه تبلور وحدت شیعه و سنی

فرمانده سپاه هرمزگان ادامه داد: در جریان انقلاب اسلامی بارها شاهد وحدت موثر برادران شیعه و سنی در برابر دشمن واحد بوده‌ایم که نمی‌تواند نتیجه چیزی جز بصیرت و هوشیاری و پرهیز از گرفتار شدن در دام‌های دشمن باشد. نمونه این همکاری‌های وحدت بخش در برابر دشمن را می‌توان در پای کار آمدن رزمندگان غیور اهل سنت در دفاع از تمامیت میهن اسلامی در جریان جنگ‌های تجزیه‌طلبانه اوایل انقلاب مشاهده کرد که با نثار خون خود در کنار برادران شیعه مانع از تحقق اهداف شوم دشمن شدند.

سردار سالاری تصریح کرد: حضور اهل سنت در دوران دفاع مقدس برای دفاع از میهن و اسلام و مابقی آنها هم در جریاناتی همچون درگیری با ‌اشرار، عملیات‌های تروریستی ضد انقلاب، درگیری با قاچاقچیان منطقه، درگیری در مرزهای کشور، ترور و دفاع از حریم اسلام و مقاومت در کشور سوریه به شهادت رسیده‌اند.

خدمات ارائه شده در نظام جمهوری اسلامی قابل مقایسه نیست

در ادامه شیخ جمالی امام جمعه اهل سنت بندرعباس در این همایش افزود: با بیان اینکه خدمات ارائه شده در زمان حاضر با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست: گفت که برای قدردانی از خدمات و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی به خصوص در مناطق کمتر برخوردار باید همه در انتخابات ۱۱ اسفند شرکت کنیم.

 

وی با تبریک سالروز پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ما قدردان نظام، انقلاب، امام و رهبری هستیم چون در زمان رژیم طاغوت خدمات ارائه نمی‌شد و مردم در سختی و فلاکت بودند اما امروز به برکت انقلاب شاهد خدمات مختلف در مناطق محروم و دورافتاده مرزی هستیم لذا وظیفه داریم این دستاوردها و خدمات را برای مردم تبیین کنیم.

هر رای و هر قدم ما برای دفاع از انقلاب به مثابه تیری بر قلب دشمنان این آب و خاک است

امام جمعه اهل سنت بندرعباس با اشاره به اهمیت حضور در انتخابات امسال و یادآوری توطئه دشمن و جنگ ترکیبی آنان علیه ملت ایران، افزود: دشمن درصدد است تا مردم ما را برای حضور نیافتن در مناسبت های با اهمیت پیش رو مانند راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات ۱۱ اسفندماه دلسرد کند اما ما با تمام توان درصدد تشویق و آگاه نمودن مردم برای حضور در این عرصه های مهم هستیم.

امام جماعت اهل سنت هرمزگان  اضافه کرد: دشمنان نظام و اسلام و قرآن و امت اسلامی دلسوز ما نیستند و باید بدانیم که هر رای و هر قدم ما برای دفاع از انقلاب به مثابه تیری بر قلب دشمنان این آب و خاک است از این رو بر اساس وظیفه دینی خود باید دین خود را به نظام با شرکت در انتخابات و راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب ادا کنیم.

حضور در انتخابات لطمه بزرگی به دشمنان است

شیخ جمالی  افزود: حضور در انتخابات لطمه بزرگی بر پیکر دشمنان انقلاب و نظام می‌زند و به طور یقین با حضور همه جانبه مردم بار دیگر دشمنان را ناامید خواهیم کرد.

 

وی اظهار کرد: باید قدردان نظام و انقلاب و ولایت فقیه باشیم و بر اساس تکلیف دینی و سیاسی خود در انتخابات و پای صندوق‌های رای برای تعیین سرنوشت خود شرکت کنیم چون سیاست ما عین دیانت ما است و حضور ما در انتخابات نشان دهنده پایبندی مردم به آرمان های والای امام و انقلاب است و با این حرکت سیاسی دشمن بار دیگر نابود خواهد شد.

انتخابات پیش رو نماد هم افزایی است

حجت الاسلام موسی پولادی مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه امام سجاد علیه السلام دراین همایش با اشاره به این که ائمه جماعت و جمعه اهل تسنن وظیفه خطیری در باب حفظ وحدت دارند گفت: دشمنان از وحدت شیعه و سنی هراسانند چرا که در این صورت شکست خواهند خورد.

حجت الاسلام  پولادی افزود: انتخابات پیش رو نیز نماد وحدت و هم افزایی امت اسلامی در کشور است

وی با اشاره به حساسیت انتخابات پیش رو گفت: تاکید بر مشارکت حداکثری و اصل حضور به عنوان حق و تکلیف مهم است و باید بدانیم که حضور در انتخابات حق مردم است تا سرنوشت خود را تعیین کنند و با نگاه ارزشی و دینی همه نسبت به سرنوشت جامعه اسلامی مسئولیت دارند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه استان اتحاد شیعه و سنی را رمز پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: اقتدار کنونی ایران اسلامی در سایه اتحاد بین اهل تسنن و تشیع به دست آمده و برای حفظ آن باید این اتحاد را تقویت کنیم.

وی در پایان ادامه با بیان اینکه استان  هرمزگان جزو استانهای موفق در حوزه وحدت است، گفت: این استان به عنوان یکی از الگوهای وحدت در کشور شناخته می‌شود.

انتهای خبر/ 

 
 
 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از