حالت تاریک

امروز : شنبه, 1402/12/12 | 2024/03/02

Logo

استاندار هرمزگان خبر داد:

الحاق محدوده جدید به ٢۵٨ روستای هرمزگان

الحاق محدوده جدید به ٢۵٨ روستای هرمزگان

استاندار هرمزگان با تاکید بر اجرای طرح نهضت ملی مسکن در روستاهای استان گفت: محدوده جدید به ٢۵٨ روستای استان الحاق شد تا روند واگذاری زمین به متقاضیان ساخت مسکن در این روستاها تسهیل شود.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیی«هرمز»، مهدي دوستي شامگاه شنبه ١٨ آذر در سیزدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان كه با حضور محمد آشوری تازیانی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضا برگزار شد، افزود: در اين جلسه مصوب شد تا ٥٠٧٦ هكتار زمين به محدوده‌هاي طرح هادي اين روستاها الحاق شود تا بتوانيم زمين لازم را در اختيار متقاضيان طرح نهضت ملي مسكن قرار دهيم.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه طرح کلی مورد نظر برای توسعه جزیره هرمز و نخل ناخدا نیاز به بازنگری و اصلاح دارد، گفت: طرحی که در این جلسه ارائه شد با آنچه مورد انتظار است تفاوت دارد، باید در این طرح‌ها بتوان با ظرافت خاصی بهترین زیرساخت‌ها و امکانات را برای جذب گردشگر فراهم آورد.

دوستی افزود: از این رو نیاز است طرح مورد بازنگری قرار گرفته و در جلسه آتی شورای برنامه‌ریزی مجدد با حضور مشاورین طرح ارائه شود. در این جلسه کلیات طرح توسعه بندر شهید حقانی مصوب گردید.

وي همچنین به مسئله ساماندهی صنوف مزاحم در شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: وجود این صنوف مزاحم در شهر به ویژه در خیابان‌هایی که بار ترافیکی زیادی دارند سبب تشدید وضعیت ترافیکی شده و آلودگی‌هایی نیز برای شهر به وجود می‌آورند.

وی تصریح کرد: در این طرح این صنوف ساماندهی شده و با هدایت آنها به محلی مناسب با طراحی جامع زمینه فعالیت این صنوف در محدوده خارج از شهر بندرعباس فراهم و مصوب گردید.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان همچنین با اشاره به بازنگری در طرح ارائه شده در خصوص جمعیت ساکن در مناطق سکونتگاه‌های غیر رسمی داخل محدوده شهر گفت: این طرح چون جامعیت کافی نداشته و تنها چند لکه محدود را در نظر گرفته باید مورد بررسی قرار گرفته و مطابق آیین نامه‌های موجود محدوده‌های بیشتری به طرح اضافه و برای اصلاح این مناطق اقدام کرد.

دوستی همچنین با تصویب الحاق زمین به محدوده چند شهر گفت: در راستای اجرای سیاست‌های دولت سیزدهم در اجرای طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت، زمین به میزان کافی در استان آماده شده و مسئله‌ای در این زمینه وجود ندارد.

دوستي همچنین از توجه ویژه به اجرای طرح نهضت ملی مسکن در قالب طرح‌های هادی در روستاها اشاره کرد و گفت: با الحاق محدوده به حدود ٢۵٨ روستای استان زمینه ساخت منزل در این روستاها فراهم شده و فرآیند واگذاری زمین به متقاضیان روستایی به سرعت انجام می‌شود.

در این جلسه چندین دستور کار از جمله بررسی و تصویب ضرورت توسعه زیرساخت‌های مسافری و گردشگری دریایی در استان هرمزگان با محوریت و اولویت توسعه بنادر شهید حقانی، هرمز و نخل ناخدا، بررسی و تصویب جمعیت ساکن در مناطق سکونتگاه‌های غیر رسمی داخل محدوده شهر، بررسی و تصویب تعیین کاربری صنوف مزاحم در بندرعباس، کارخانه جدید تولید شوینده‌ها، شهرک صنفی جاسک و شیوه تقسیم بیش از یک‌هزار و ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات و گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی و همچنین الحاق زمین به محدوده چند شهر و روستا مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از