حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/04/03 | 2024/06/23

Logo

مدیر بنادر شرق هرمزگان خبر داد:

افزایش ۱۹ درصدی صادرات غیرنفتی از بنادرشرق هرمزگان

افزایش ۱۹ درصدی صادرات غیرنفتی از بنادرشرق هرمزگان

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان گفت: طی 9 ماه سال جاری بیش از یک و نیم میلیون تن کالای غیرنفتی از این بنادر صادر شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ حمیدرضا محمدحسینی تختی صبح امروز در جمع صحاب رسانه در تشریح جزییات عملیات تخلیه و بارگیری کالا در ۹ ماهه امسال اظهار کرد: با افزایش شاخصه‌های عملکردی بنادر شرق هرمزگان یک میلیون و ۷۹۶ هزار و ۵۲ تن انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی جابه‌جا شده است.

 وی ادامه داد: از مجموع کالاهای تخلیه و بارگیری شده، یک میلیون و ۴۶۴ هزار و ۱۳۲ تن مربوط به حوزه غیرنفتی و ۳۳۱ هزار و ۹۲۰ تن نیز به کالاهای نفتی اختصاص دارد.

 مدیر بندر شهید باهنر افزود: با به کارگیری و استفاده از زیرساخت‌های مناسب برای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های موجود یک میلیون و ۶۴ هزار و ۷۲۳ تن از انواع کالای غیرنفتی شامل میوه و تره بار، مصالح ساختمانی، کالای فله به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده که این میزان نسب به مدت سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است.

 محمدحسینی تختی در بخش عملکرد کانتینرهای یخچالی نیز گفت: در این بازه زمانی ۴۹ هزارو ۳۵۹ TEU کانتینر یخچالی جابه‌جا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یک درصد افزایش به ثبت رسیده است. 

به گفته وی؛ از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه امسال نیز ۴۳ هزارو ۸۷۳ فروند شناور از انواع شناورهای مسافری و تجاری در این بنادر پهلو گرفتند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲درصد افزایش داشته است.

بنادر شرق هرمزگان با بهره‌گیری از بنادر تجاری و مسافری در مرکز و شرق هرمزگان، در حوزه‌های مسافری داخلی و بین المللی، تجاری و گردشگری دریایی فعالیت خاص و منحصر بفردی دارد.

بنادر شهید باهنر، شهید حقانی، بندر هرمز، بندر تیاب، بندر سیریک و بندر جاسک جزو بنادر چند منظوره شرق استان هرمزگان هستند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از