حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/03/07 | 2024/05/27

Logo

استاندار هرمزگان خبر داد:

افزایش چند برابری تولید آبزیان در هرمزگان

افزایش چند برابری تولید آبزیان در هرمزگان

استاندار هرمزگان گفت: افزایش چند برابری تولید آبزیان، ساماندهی صیادان فاقد مجوز، ساخت مراکز تقویت ذخائر، برق‌رسانی به مزارع میگو، ساخت و نصب چند هزار زیستگاه از شاخص‌ترین اقدامات دولت مردمی در حوزه شیلات است.

به گزارش شبکه اطلاع‌رسانی هرمز؛ مهدی دوستی صبح چهارشنبه ۱۷ آبان ماه در نشست با سید حسین حسینی رئیس سازمان شیلات ایران با بیان اینکه ۱۴ هزار هکتار مزرعه پرورش میگو در دست احداث داریم، اظهار کرد: بعضی از اراضی این طرح‌ها دارای معارضینی است که باید با جلب رضایت همه طرف‌ها هر چه سریعتر بتوانیم آن‌ها را رفع کنیم تا مزارع جدید نیز ظرف سال آینده به بهره‌برداری برسند.

استاندار هرمزگان افزود: در استان هرمزگان ۲۰۶ میلیارد تومان از اعتبارات عمرانی را در قالب کمک‌های فنی و اعتباری به پروژه‌های پیشران اختصاص داده‌ایم که از این میان ۷۰ میلیارد تومان فقط به تولید بچه‌ماهی تخصیص یافته است تا از این طریق سود تسهیلات فعالان این حوزه به حداقل برسد و بتوانیم کل زنجیره پرورش آبزیان را در استان داشته باشیم.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور در سفر به هرمزگان مبنی بر ساماندهی شناورهای صیادی، عنوان‌کرد: بخش زیادی از این طرح انجام شده و تا سفر دوم ریاست جمهوری به پایان خواهد رسید.

دوستی، عنوان‌کرد: طرح‌های ماهی در قفس از سال ۸۴ در استان آغاز شد و تا سال ۱۴۰۰ قبل از آغاز به کار دولت سیزدهم کلیه ظرفیت تولید ماهی در این بخش حدود ۴ هزار تن بود اما در دولت سیزدهم بیش از این میزان معادل هشت هزار تن ظرفیت جدید ایجاد شده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به امر رهبر معظم انقلاب مبنی بر توسعه آموزش‌های مهارت‌محور ، ادامه داد: تاکنون ۲۸ هنرستان تخصصی در استان راه‌اندازی کرده‌ایم که یکی از هنرستان‌های ما در رشته شیلات فعال است و ما به کلاس دوازدهمی‌های این هنرستان دیپلم تخصصی شیلات اعطا می‌کنیم. 

وی با تاکید بر لزوم افزایش کیفیت زیست کارکنان در شیلات، گفت: اگر این مهم محقق شود کار در حوزه شیلات مانند اشتغال در صنایع به ارزش تبدیل خواهد شد و نیروهای بومی و ایرانی نیز رغبت بیشتری برای اشتغال در این حوزه پیدا خواهند کرد.

سیدحسین حسینی رئیس سازمان شیلات ایران نیز در این نشست، دوستی را مدیری آشنا با صنعت شیلات دانست و گفت: نگاه زیرساختی استاندار هرمزگان موجب شده است که با توسعه روزافزونی در شیلات هرمزگان مواجه باشیم.

وی با اشاره حجم بالای واگذاری زمین به نام آبزی‌پروری در دولت‌های گذشته، افزود: افرادی که به نام ماهی در قفس در سنوات گذشته زمین گرفته‌اند و کاری نکرده‌اند باید خلع‌ید شوند تا اراضی به افرادی دارای اهلیت برسد.

حسینی عنوان‌کرد: در جزیره بوموسی می‌توانیم نقش‌آفرین باشیم و طبق فرمایشات استاندار هرمزگان بسته‌ای برای این جزیره در حوزه شیلات جهت توسعه آبزی‌پروری آماده شده است.

منبع: روابط عمومی استانداری هرمزگان

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از