حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

امام جمعه شهرستان حاجی‌آباد:

بصیرت قدرت تشخیص را افزایش می‌دهد

بصیرت قدرت تشخیص را افزایش می‌دهد

امام جمعه شهرستان حاجی‌آباد از ۹ دی‌ماه بعنوان روز بصیرت یاد کرد و گفت: بصیرت سبب افزایش قدرت تشخیص حق از باطل می‌شود.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی دری با اشاره به اهمیت حضور در نماز جمعه اظهار کرد: طبق روایات ما هر کسی که قدمی برای حضور در نماز جمعه بردارد خداوند آتش دوزخ را بر بدنش حرام می‌سازد.

امام جمعه حاجی‌آباد با توجه به فرا رسیدن نهم دی ماه و روز بصیرت و آگاهی، به چهار راهکار برای نجات از فتنه‌ها اشاره کرد و گفت: راهکار اول استعاذه یعنی پناه بردن از فتنه‌های گمراه کننده به خداوند متعال است و دوم علم و آگاهی که یکی از راهکارهای نجات از فتنه علم و آگاهی است که انسان را نجات می‌دهد و سومین راهکار تقوا است که حضرت علی (ع) می‌فرمایند کسانی که اهل تقوا باشند از فتنه‌ها نجات پیدا می‌کنند راهکار چهارم استقرار ذیل ولایت الله که کسی در کشتی اهل بیت (ع) قرار گرفت نجات پیدا می‌کند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها افزود: بصیرت باعث قدرت تشخیص حق از باطل می‌شود و باید حافظه تاریخی را تقویت کنیم که دچار تکرار اشتباه نشویم.

حجت‌الاسلام والمسلمین دری با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حضرت زهرا(س) گفت: عظمت حضرت زهرا (س) فقط با خاندان رسالت مقایسه می‌شود و بانوان باید سعی کنند به دنبال فاطمه زهرا (س) حرکت کنند و هم در امر خانه‌داری و هم در امر فعالیت اجتماعی و سیاسی و در حکمت و علم آموزی پیرو این بانوی بزرگوار باشند .

امام جمعه شهرستان حاجی‌آباد گفت: مقام معظم رهبری در سخنانشان اشاره فرمودند که غرب برای زن هیچ ارزشی غیر از سود جویی و لذت جویی قائل نیست و این اسلام بود که برای زن ارزش و جایگاه قائل شد و در این برهه زمانی اینکه زنان، مردان را تشویق کنند برای انتخاب دقیق و حضور فعال در انتخابات اهمیت ویژه ای دارد و باید خیلی دقت کنیم که ترفند های دشمن برای کاهش مشارکت حداکثری را خنثی کنیم.

وی، اسماعیل هنیه حاج قاسم را «شهید القدس» خواند و هم اکنون اگر جبهه مقاومت فعال هست، همه و همه مدیون حضور حاج قاسم و مدیریتش در آن منطقه بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی دُری با ضمن تسلیت شهادت هم‌رزم حاج قاسم سرباز ولایت شهید سید رضی موسوی گفت: اسرائیل با شهادت این عزیز می‌خواهد جبهه جنگ را تغییر بدهد اما به لطف الهی موفق نخواهد شد .

امام جمعه حاجی‌آباد اذعان داشت: میزهای خدمت که در حاشیه نماز جمعه و یا هر جای دیگری برگزار می‌شود باید خروجی مناسب داشته باشد و مردم از آنها آگاه باشند و برای حل مشکلات به آن مراجعه کنند و مشکلاتشان نیز برطرف شود و ما نیز مشکلات مردم روستاها ،شهرها و بخش های مختلف شهرستان را از تریبون نماز جمعه بیان خواهیم کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از