حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/02/30 | 2024/05/19

Logo

سرپرست راه آهن منطقه هرمزگان خبر داد:

افزایش حمل بار و تخلیه محمولات در هرمزگان

افزایش حمل بار و تخلیه محمولات در هرمزگان

سرپرست راه آهن منطقه هرمزگان گفت: حمل بار و تخلیه محمولات در راه آهن منطقه هرمزگان افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، علیرضا نصیری برازنده ظهر امروز در جمع خبرنگاران از افزایش میزان حمل و تخلیه محمولات و فعال شدن اکثر خطوط تخلیه دراین اداره کل خبر داد.

سرپرست راه آهن منطقه هرمزگان افزود: در هفت ماهه سپری شده از سال جاری، ۹۴ هزار واگن به تناژ ۵ هزار و ۷۰۹ تن به خطوط تخلیه این اداره کل واگذار و عملیات تخلیه صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل در تعداد واگن ۱۰ درصد و در تناژ ۱۲ درصد رشد را شاهد بوده ایم.که این میزان از حجم بار باعث شده اکثر خطوط تخلیه فعال و عملیات تخلیه در آنها صورت پذیرد. 

نصیری برازنده در ادامه گفت: عملکرد کلی تخلیه و بارگیری این اداره کل نسبت به مدت مشابه سال قبل با تخلیه و بارگیری ۱۶۵ هزار واگن به تناژ ۹ هزار و ۸۸۶ تن در تعداد واگن ۶ درصد و در تناژ ۵ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: بیشترین محمولات بارگیری و تخلیه شده دراین مدت را مواد معدنی، کانتینر، مواد و مشتقات نفتی، آهن آلات و گوگرد برشمرد.

سرپرست راه آهن منطقه هرمزگان در ادامه ابراز داشت: تا پایان آبان ماه سال جاری، بیش از ۷۴۰ هزار نفر جهت مسافرت، قطار را انتخاب و از خدمات ریلی استفاده کردند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از