حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

با حضور وزیر بهداشت افتتاح شد؛

دومین پایگاه هوایی بال‌ثابت کشور در بندرعباس

دومین پایگاه هوایی بال‌ثابت کشور در بندرعباس

دومین پایگاه هوایی بال‌ثابت اورژانس کشور، با حضور وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در استان هرمزگان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور افتتاح دومین پایگاه هوایی بال ثابت اورژانس کشور و بازدید از پروژه‌های بهداشتی و درمانی هرمزگان، وارد بندرعباس شد.

در آستانه سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران و آغاز دهه مبارک فجر دکتر «بهرام عین اللهی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به استان هرمزگان سفر کرد.

در این سفر که دکتر فرشیدی معاون بهداشتی وزارت بهداشت و دکتر عباس عبادی معاون پرستاری وزارت بهداشت نیز حضور دارند پروژه‌های بهداشتی و درمانی هرمزگان افتتاح خواهند شد.

دکتر غلامعلی جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در آئین افتتاح یک فروند هواپیمای سبک از نوع توربو کماندار در فرودگاه بندرعباس با بیان اینکه اولین پایگاه هوایی بال ثابت در استان تهران می‌باشد، گفت: با افتخار هرمزگان دومین استان کشور عزیزمان ایران است که پایگاه هوایی بال ثابت کشور در آن استقرار یافته است.

وی افزود: هواپیمای این پایگاه دو موتوره ملخی از نوع توربو کماندار است که قابلیت حمل هفت سرنشین نشسته و یک بیمار به صورت خوابیده را دارد و می‌تواند تا ارتفاع ۲۲ هزار پا پرواز کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به اینکه هرمزگان تنها استانی است که ۱۴ جزیره را تحت پوشش دارد گفت: در سطح استان شهرستانهای بندرعباس، ابوموسی، تنب بزرگ، سیریک، قشم بندر لنگه و بندر جاسک دارای باند فرودگاه می‌باشند که امکان انتقال بیمار در کمترین زمان با استفاده از این هواپیما در مناطق دارای باند فرودگاه در استان امکان‌پذیر است.

جاودان ضمن قدردانی از همکاری سازمان اورژانس کشور و سازمان هوا فراجا و استاندار هرمزگان و نمایندگان مجلس که در به انجام رسیدن این مهم نقش بسزایی داشتند گفت: امید است با استقرار این پایگاه هواپیمای بال ثابت شاهد تعالی خدمات اورژانس در محدوده عملیاتی این پایگاه و استان‌های جنوبی کشور باشیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از