حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

با حضور دانش‌آموزان قرآنی سراسر کشور برگزار شد؛

افتتاحیه مسابقات قرآنی بر روی ناو شهید رودکی

افتتاحیه مسابقات قرآنی بر روی ناو شهید رودکی

افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی ویژه پسران بر روی ناو شهید رودکی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از فارس؛  افتتاحیه هفتمین دوره مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی ویژه پسران بر روی ناو شهید رودکی در منطقه یکم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بر کرانه آب‌های خلیج فارس برگزار شد.    

محمود غیبی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان در این مراسم گفت: قرآن کتاب  هدایت‌گر است و انسان را بسوی هدایت سوق می‌دهد و شما هم با انس با قرآن سفیران هدایت باشید.

 

وی افزود: این دوره برای اولین بار میزبانی آن به هرمزگان داده شده است و امیدواریم به امید خدا میزبان خوبی برای شما دانش آموزان قرآنی از سراسر کشور باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان بیان کرد: فرق قرآن با سایر کتاب آسمانی در این است که در قرآن کریم خداوند محور است و تمامی مسیرهای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی در آن قرار داده شده است.

غیبی ادامه داد: کلمه‌الله و مشتقات آن در قرآن بارها تکرار شده و خداوند در همه کارهای ما حضور دارد و این برتری قرآن را نشان می‌دهد. 

 

حضور ۱۸ استان کشور در مسابقات همخوانی قرآن کریم و مدیحه سرایی

وی با بیان اینکه این دوره ویژه پسران است، عنوان داشت: از ۱۸ استان کشور در قالب گروه‌های هشت نفری در یک روز بصورت فشرده با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.  

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش با بیان اینکه  برگزاری این دوره مسابقات برای  ترویج فرهنگ قرآن در جامعه است و نخبگان قرآنی با همدیگر رقابت خواهند کرد، خاطرنشان کرد: یکی از آثار وبرکات برگزاری این مسابقات، طنین انداز شدن روح قرآنی در بسیاری از فضاها و اماکن هرمزگان است که این گروههای در آن به قرآئت گروهی می‌پردازند.

حاملان قرآن، پرچمداران دین هستند

حسینی زاده معاون مدیر کل قران، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با روایتی از پیامبر اکرم (ص) که فرمود : حامل قرآن پرچمدار دین است و هر کس حامل قرآن را تکریم کرده خداوند را تکریم می‌کند، اظهار داشت: تنها راه برای سنجش و صعود انسان از مسیر آموزه‌های  قرآن است . 

وی افزود: این رویداد بزرگ که در هفتمین دوره آن در هرمزگان رقم می‌خورد و حضور نمایندگان کشورهای جبهه مقاومت که در لوای قرآن واحد و خدای واحد معنا  ویژه‌ای را ایجاد می‌کند.

 معاون مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ‌پیامبر اکرم (ص) فرمود: اگر می‌خواهید کار تربیتی برای فرزندان خود انجام دهید آنها را با محبت من و اهلبیت و بعد با محبت قرآن تربیت کنید، افزود: تنها راه برون رفت از تمام مشکلات، تمسک به قرآن و اهل‌بیت است.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از