حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/02/05 | 2024/04/24

Logo

وقتی بساط عاشقی در کربلا برپا شد؛

اسکان یک هزار و 300 زائر در هر شبانه‌روز

اسکان یک هزار و 300 زائر در هر شبانه‌روز

مسئول و مدیر پشتیبانی موکب برون‌مرزی شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری گفت: اسکان زائر در هر شبانه‌روز در این موکب چیزی بالغ بر تعداد یک هزار و ۳۰۰ خواهر و برادر بوده است.

بهزاد امامدادی، مسئول و مدیر پشتیبانی موکب برون‌مرزی شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: همانند سالهای گذشته خداوند توفیق داد و این موکب از پنجم شهریورماه مصادف با دهم صفر تا ۱۵ شهریور ۲۰ صفر در عمود ۱۳۵۰ شرقی کربلایی معلی جهت اسکان، پذیرایی و سایر ارائه خدمات به زائرین شرکت‌کننده به همراه تعداد ۴۰ نفر عوامل خدماتی مستقر شد.
 مسئول و مدیر پشتیبانی موکب برون‌مرزی شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری با اشاره به ویژگی خاصی که امسال این موکب داشته است، گفت: تأمین وسایل سرمایشی و تأمین برق موردنیاز موکب در این ایام، اسکان زائر در هر شبانه‌روز چیزی بالغ بر تعداد یک‌هزار و ۳۰۰ خواهر و برادر بوده است، تغذیه نهار، شام، صبحانه و همچنین در میان‌وعده ابتدا انواع دم‌نوش‌ها (آویشن، چای، چای کرک) در ادامه قبل و بعدازظهر شربت آب‌لیمو، شربت تخم شربتی، شربت خاکشیر بین زائران توزیع می‌شد.
امامدادی یکی دیگر از کارهای ارائه شده در این موکب را پخت نان سنتی ریته عنوان کرد و گفت: ارائه خدمات درمانی در درمانگاه موکب به‌صورت شبانه‌روزی بود که توسط کادر درمانی شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی‌آباد برپا شده بود.

 وی با بیان اینکه خدمات گمشدگان و راهنمایی زائر در درب ورودی موکب مستقر داشتیم، تصریح کرد: تأمین مواد شوینده در سایر سرویس‌های بهداشتی همجوار به تعداد ۲۰ چشمه، تأمین شامپو و صابون برای سایر حمام‌های همجوار به تعداد ۲۰ چشمه، کمک به سایر موکب‌های ایرانی و عراقی به تعداد ۶ موکب؛ سه موکب ایرانی و سه موکب عراقی از دیگر خدمات و برکات موکب شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری بود.
 مسئول و مدیر پشتیبانی موکب برون‌مرزی شهید مدافع حرم عبدالحمید سالاری با بیان اینکه مردم خیر و نیک‌اندیش جهت برپایی این موکب مبلغ یک میلیارد دویست میلیون تومان مساعدت داشتند، مطرح کرد: از خداوند متعال شاکر و سپاسگزاریم که توفیق داد امسال هم پذیرای زائرین در این مراسم بزرگ معنوی به نمایندگی از مردم ولایت‌مدار شهرستان حاجی‌آباد باشیم و ان‌شاءالله ذخیره آخرت و شفای همه مریضان و ملتمسین دعا باشد.

 امامدادی خاطرنشان کرد: جا دارد از همه عامه مردم که از این موکب پشتیبانی کردند و همچنین خادمین عزیز که با وجود گرمای شدید با عشق حسینی پذیرای زائرین اربعین حسینی بودند و تا پایان برنامه موکب همکاری داشتند تشکر و قدردانی کرد.
انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از