حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/01/27 | 2024/04/15

Logo

از ابتدای دولت سیزدهم محقق شد:

اجرای ۲۱۶ کیلومتر شبکه توزیع آب در سیریک

اجرای ۲۱۶ کیلومتر شبکه توزیع آب در سیریک

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از اجرا و بهسازی ۲۱۶ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع آب در شهرستان سیریک از ابتدای دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ عبدالحمید حمزه‌پو،  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح جزئیات احداث شبکه توزیع و خط انتقال آب در دولت سیزدهم، با بیان اینکه پروژه‌های آبرسانی تأثیر به سزایی در توسعه مناطق مختلف دارد، افزود: خوشبختانه با هم‌افزایی موجود و حساسیت استاندار هرمزگان نسبت به اجرای پروژه‌های آبرسانی، اقدامات امیدوارکننده‌ای طی دو سال گذشته انجام و محقق شده است.

وی ادامه داد: حجم پروژه‌های آبرسانی در شهرستان سیریک به دلیل تنش آبی موجود در این شهرستان و نبود منابع سطحی و زیرسطحی برای تأمین آب شرب مشترکین در این دولت قابل‌توجه است که به‌زودی با وارد مدار شدن ظرفیت‌های جدید تأمین آب به‌ویژه آب‌شیرین‌کن زیارت، شاهد بهبود وضعیت آب شرب در پرتنش‌ترین مناطق این شهرستان خواهیم بود.

حمزه‌پور افزود با تعمیرات اساسی آب‌شیرین‌کن سیریک، تولید از ۱۲۰۰ مترمکعب به ۲۸۰۰ مترمکعب افزایش یافت و این شهر از تنش آبی خارج شد و همچنین با حفر و تجهیز دو حلقه چاه آبرسانی بخش بمانی به پایداری رسید و با بهسازی و بازسازی ایستگاه‌های پمپاژ و ترمیم مخازن، ضمن بهبود وضعیت آبرسانی، تأسیسات آماده انتقال منابع جدید به جامعه هدف خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با بیان اینکه طی دو سال گذشته ۲۱۶ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع در شهرستان سیریک احداث شده و این روند برای پایداری وضعیت آب شرب مشترکین ادامه دارد، گفت: با حمایت دولت سیزدهم طی دو سال بیش از ۶۰ کیلومتر خط انتقال و بیش از ۱۴۰ کیلومتر شبکه توزیع آب در شهرستان سیریک اجرا شده است.

به گفته حمزه‌پور، در این مدت ۶.۵ کیلومتر خط انتقال گروک تا سیریک، ۲۵ کیلومتر خط انتقال از سیریک تا گاراندهو به بهره‌برداری رسید و ۱.۵ کیلومتر از محل چاه‌های سرزه تعمیر و بازسازی شده است.

وی ادامه داد: باهدف تأمین آب مشترکین شهرستان، ۲۳ کیلومتر خط انتقال آب شهر کوهستک و بخش بمانی، هفت کیلومتر خط انتقال نیروگاه سیریک و ۲۳ کیلومتر خط انتقال تأمین آب شهرک شهید سلیمانی و روستای گدو نیز در این دولت اجرا و به اتمام رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، آبرسانی به شهرک صنعتی گروگ از دیگر اقدامات انجام شده در این دولت است. حمزه‌پور همچنین به احداث و فعال‌سازی دو پروژه تأثیرگذار دیگر در شهرستان سیریک اشاره کرد و افزود: عملیات احداث ۱۴ کیلومتر از خط انتقال آب‌شیرین‌کن زیارت و فعال‌سازی پروژه مجتمع سرارو به طول ۱۷ کیلومتر از جمله پروژه‌های مهمی است که در قالب طرح‌های محرومیت‌زدایی فعال و عملیات حفاری و لوله‌گذاری در حال انجام است.

وی در ادامه با قدردانی از مشارکت مردمی، نیروی دریایی سپاه، بسیج، هلال‌احمر، گروه‌های جهادی و خیرین در اجرای پروژه‌های آبرسانی در شهرستان سیریک تصریح کرد: ۱۲۰ کیلومتر از شبکه توزیع با مشارکت آبفا و این گروه‌ها انجام شده است که امیدواریم با تحقق کامل طرح جهاد آبرسانی به‌عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ در دولت سیزدهم شاهد وضعیت پایدار آب در شهرها و روستاهای سیریک باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به دیگر اقدامات انجام شده در بخش اجرای شبکه توزیع، افزود: طی دو سال گذشته ۶ کیلومتر از شبکه توزیع شهر سیریک، دو کیلومتر از شبکه توزیع روستای کنارجو بهسازی و توسعه یافت و، ۱۵ کیلومتر از شبکه توزیع مجتمع سرارو در دست اجراست و همچنین هفت کیلومتر از شبکه توزیع شهرک شهید سلیمانی نیز احداث شد.

حمزه‌پور در پایان، با بیان اینکه برای اجرای این پروژه‌ها اعتباری بالغ بر پانصد میلیارد تومان هزینه شده است، تصریح کرد: با اجرا و بهسازی خطوط انتقال، شبکه توزیع و ایجاد منابع آبی جدید شهرستان سیریک جمعیتی بالغ بر ۵۰ هزار نفر از این اقدامات متأثر می‌شوند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از