حالت تاریک

امروز : جمعه, 1402/12/11 | 2024/03/01

Logo

با حضور استاندار هرمزگان صورت گرفت؛

شور و نشاط دانشجویی در دانشگاه هرمزگان

شور و نشاط دانشجویی در دانشگاه هرمزگان

همزمان با روز دانشجو استاندار هرمزگان با حضور در دانشگاه هرمزگان علاوه بر پاسخ به سوالات دانشجویان در صف سلف غذاخوری قرار گرفت و با دانشجویان نهار خود را خورد.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ روز دانشجو یادآور آزادی بیان و روحیه استکبارستیزی طالبان علمی است که زیر بار ظلم و ستم هیچ گاه قرار نمی‌گیرند؛ دانشجو در جمهوری اسلامی ایران همواره روحیه استکبار ستیزی داشته و با تقدیم شهدای دانشجو در طول تاریخ این را به اثبات رسانده است.

دانشجو در کنار روحیه استکبار ستیزی دارای روحیه نشاط و هیجان بوده که آن را  دریادگیری علم به اثبات رسانده‌اند و با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی سطح علمی کشور در جهان روز به روز در حال افزایش است.

 

 

شور و نشاط دانشجویی در دانشگاه هرمزگان

هر ساله روز دانشجو بهانه‌ای است که مسئولان در جمع این فرهیختگان بیایند و به صحبت‌ها و درد و دل‌های آنان گوش فرا دهند؛ امروز نیز استاندار هرمزگان به همراه جمعی دیگر از مسئولان در جمع دانشجویان دانشگاه هرمزگان قرار گرفتند تا ضمن دیدار مجدد با آنها پای صحبت‌های آنان نیز بنشینند.

برنامه روز دانشجو با حضور پر شور دانشجویان دانشگاه هرمزگان برگزار شد و دانشجویان با آزادی بیان کامل سوالات خود را از استاندار هرمزگان پرسیدند و استاندار هرمزگان نیز پاسخ سؤالات آنها را به صورت روشن داد.

 

شور و نشاط دانشجویی در دانشگاه هرمزگان

استاندار و مسئولان هرمزگانی با پایان یافتن مراسم به رستوران دانشگاه رفتند و در صف سلف قرار گرفتند و غذای خود را در میان دانشجویان خوردند تا هم صمیمت خود را افزایش دهند و هم از نزدیک مشکلات دانشجویان در بحث غذا ببینند.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان چهارشنبه ۱۵ آذرماه ۱۴۰۲ در نشست پرسش و پاسخ دانشجویی دانشجویان دانشگاه هرمزگان، ضمن تبریک روز دانشجو، اظهار کرد: ۱۶ آذر نماد مبارزه با استعمار، استکبار و استبداد است و کودتای ۲۸ مرداد بغضی را در وجود دانشجویان قرار داد که با حضور نیکسون باز شد و در ۷۰ سال گذشته همواره یادآوری این روز همراه با حوادثی بوده است. 

استاندار هرمزگان با اشاره به تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی، گفت: متأسفانه شاهدیم که قدرت‌های جهانی جمع شده‌ و کشتاری را در باریکه‌ای کوچک به راه انداخته‌اند؛ یقین بدانید که اگر ما هم سلاح نداشتیم همین کارها را با ما نیز می‌کردند. 

وی در پاسخ به دغدغه دانشجویان مبنی بر کمبود سرویس ایاب و ذهاب، افزود: تاکنون ۵۹ دستگاه ون و ۳۴ دستگاه اتوبوس برای مجموعه شهرداری‌های استان خریداری شده است و قطعا پیگیری خواهیم کرد که بخشی از این اتوبوس‌ها به سرویس ایاب و ذهاب دانشجویان دانشگاه هرمزگان اختصاص یابد ضمن اینکه برای بازطراحی مسیر تردد سرویس‌ها نیز با هماهنگی مسئولان دانشگاه تمهیداتی اندیشیده خواهد شد. 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در پاسخ به گلایه دانشجویان در رابطه با ترافیک شهر بندرعباس، عنوان‌کرد: بلوارهای شهر بندرعباس عمدتا موازی با ساحل احداث شده‌اند و محورهای عمود بر این بلوارها توسعه نیافته‌اند از طرفی ما یک کانون جمعیتی ۹۰ هزار نفری را در شهرک پیامبر اعظم داریم که گره کور ترافیکی را در بخشی از شهر شاهدیم بر همین اساس پروژه پل پیامبراعظم(ص) را آغاز کرده‌ایم که می‌تواند بخشی ترافیک شهر را ساماندهی کند. 

 

شور و نشاط دانشجویی در دانشگاه هرمزگان

دوستی در پاسخ سوال یکی از دانشجویان در رابطه با موضوع قاچاق سوخت، عنوان‌کرد: در حال حاضر قیمت گازوئیل در کشور لیتری ۳۰۰ تومان است اختلاف ۱۰۰ برابری  این قیمت با قیمت بین‌المللی موجب شده است که جریان قاچاق سوخت در کشور و استان به راه بیافتد اما ما نیز به دنبال مقابله با این پدیده هستیم و با محدودیت‌هایی که ایجاد شده موفق شدیم گازوئیل توزیعی در استان را یک میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر کاهش دهیم اما به هر صورت هرمزگان به دلیل برخورداری از سواحل مقصد قاچاق سوخت نیز می‌باشد و بخشی از سوخت قاچاق از استان‌های دیگر وارد هرمزگان می‌شود که در این راستا سامانه برخط صدور بارنامه‌ها طراحی شده تا سوخت تخصیصی بر اساس پیمایش و در جایگاه تعریف شده‌ی در مسیر ماشین‌آلات آزاد شود و از ابتدای دی ماه کار خود را به صورت آزمایشی آغاز خواهد کرد. 

وی در اشاره به حواشی اخیر ایجاد شده در اجرای طرح ساماندهی سیلندرهای گاز مایع، گفت: این طرح مصوب مجلس و قانون است و ما به عنوان مجریان قانون ملزم به اجرا هستیم اما ما هم با توجه به اینکه تنها ۳۰ درصد شهر بندرعباس گازرسانی شده و از این ۳۰ درصد تنها ۶ درصد خانوارها به شبکه گاز متصل هستند از اجرای آن راضی نبودیم و پیگیری‌هایی که شد خود دولت طرح را از دستورکار خارج و مسکوت کرد. 

مهدی دوستی، در پاسخ به دغدغه دانشجویان مبنی بر احداث دانشکده نفت و شیمی، عنوان‌کرد: استقرار دانشکده شیمی و نفت، حق استان هرمزگان است و در این راستا با دانشگاه صنعت نفت به توافق رسیده‌ایم که دانشکده‌ای در هرمزگان احداث شود همچنین عملیات اجرایی دانشکده نفت و شیمی در سال آینده آغاز خواهد شد. 

وی اخذ مجوز احداث دانشکده علوم پزشکی شرق و غرب هرمزگان و اتمام دانشکده پیراپزشکی را از موفقیت‌های دولت در استان دانست و گفت: دانشکده دندانپزشکی استان در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و احداث دانشکده متالورژی را نیز سال آینده آغاز خواهیم کرد ضمن اینکه جهت انطباق نقشه توسعه صنعتی استان بر توسعه آموزشی ۲۸ هنرستان تخصصی نیز راه‌اندازی شده است. 

طبق اعلام استاندار هرمزگان، دولت در حوزه ایجاد اشتغال نیز گام‌های بلندی را برداشته است و الزام صنایع برای به کارگیری نیروهای بومی از طریق آزمون، امکان تجارت سیاسی را از برخی مسئولین گرفته است. 

دوستی، در ادامه با اشاره به برنامه دولت برای احداث مسکن در کشور، اظهارداشت: تعهد مسکن استان هرمزگان ۶۶ هزار واحد است که ۷ هزار واحد از آن به بهره‌برداری رسیده و تلاش داریم تا سفر رئیس جمهور میزان واحدهای تحویلی را به ۲۰ هزار واحد برسانیم از این رو عملکرد حوزه مسکن در هرمزگان قابل دفاع است.

وی در دفاع از عملکرد دولت سیزدهم، عنوان‌کرد: ظرفیت تولید آب استان در این دولت ۵۰ درصد افزایش یافته و در حوزه صنعت؛ فولادهایی که در این دولت شروع کردیم و پیشرفت بالایی ۱۰ درصد دارد به بیش از ۱۰ میلیون تن می‌رسد ضمن اینکه ۹۰۵ هزار بشکه ظرفیت پالایشی جدید نیز در دست احداث است‌. 

استاندار هرمزگان، ادامه داد: یکی از پروژه‌های مهم دولت در هرمزگان نیروگاه اتمی سیریک است که بسته به نوع تکنولوژی قادر به تولید ۵ هزار و ۶۰۰ مگاوات تا ۴هزار و ۸۰۰ مگاوات برق است. 

وی بهره‌برداری از ۲۰۰ مدرسه، افتتاح ۵۷۰ کیلومتر راه، افتتاح ۲ بیمارستان، بهره‌برداری از بنادر جدید، افتتاح ۱۲۰ پروژه ورزشی، احداث شهرک دولومیت، منگنز و آغاز اجرای بندرگاه جدید لنگه را از دیگر اقدامات دولت برشمرد و بر مساعدت برای تکمیل خوابگاه دانشجویی مرکز آموزش‌ عالی میناب تاکید کرد. 

دوستی، دیدار بی‌واسطه با مردم را جزو افتخارات دولت سیزدهم دانست و خاطرنشان‌کرد: تاکنون ۱۱۵ سفر در  به شهرستان‌های مختلف استان داشته‌ام و همواره به صورت ویژه به درخواست‌های مردمی رسیدگی کرده‌ایم. 

وی عنوان‌کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خدمات شایانی را در عمر مبارکش به مردم و استان هرمزگان ارائه کرده است و عملکرد جمهوری اسلامی کاملا قابل دفاع است چنانچه بندر شهید رجایی مولود انقلاب اسلامی است و شاخص‌ها به ویژه در توسعه روستایی که اشاره کردید چند ده برابر شده و قبل از انقلاب قابل قیاس نیست و در زمینه استقلال هم که مقایسه معنا ندارد. 

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در پایان به درخواست دانشجویان در سلف غذاخوری این دانشگاه حاضر شده و نهار خود را در جمع دانشجویان صرف کرد.

وی همچنین از بخش‌های مختلف دانشگاه هرمزگان بازدید کرده و دستوراتی در جهت تسریع پروژه‌های فعال دانشگاه صادر کرد. 

 

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از