حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1402/12/07 | 2024/02/26

Logo

امام جمعه میناب:

آمریکا بزرگترین ناقص حقوق بشر است

آمریکا بزرگترین ناقص حقوق بشر است

امام جمعه میناب گفت: حقوق بشر غربی و آمریکایی در واقع حقوق بشر استکباری زورگویان است و آمریکا بزرگترین ناقص حقوق بشر است.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسن ابراهیمی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهرستان میناب با اشاره به روز حقوق بشر اظهار کرد: نمونه بارز حقوق بشر غربی را در جنگ رژیم صهیونسیتی و مردم مظلوم غزه همه مردم عالم دیدند، زبان حال همه آزادگان عالم چنین است که نفرین بر حقوق بشر غربی و آمریکایی فریاد می‌زنند.

امام جمعه میناب با اشاره به ۱۹ آذر ۶۱ به عنوان سالروز انتخابات دوره اول مجلس خبرگان رهبری به تبیین توصیه مقام معظم رهبری برای انتخابات تراز انقلاب اسلامی پرداخت و با اشاره به بیانات اخیر معظم له (از دو قطبی‌های کاذب بپرهیزید ) گفت که معلوم می‌شود دو قطبی‌ها دو نوع داریم، دو قطبی صادق، ارزشی و حقیقی که مبتنی بر واقعیت‌های سیاسی، فرهنگی و متناسب با ضرورت و اولویت‌های جامعه و برآمده از نیازهای واقعی جامعه شکل می‌گیرد که این نوع دو قطبی نه تنها ایرادی ندارد بلکه خودش ارزش به شمار می‌آید مانند دو قطبی حق و باطل، دو قطبی اسلام و استکبار و دو قطبی اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی، در انتخابات هم که مبتنی بر رقابت سیاسی است یکی از شگردها دو قطبی سازی است حال اگر دو قطبی یا چند قطبی در برنامه‌های متعدد و اثباتی باشد هیچ ایرادی ندارد.

ابراهیمی افزود: دو قطبی سازی کاذب دو قطبی‌هایی که اصالت ندارند و با هدف اغوای افکار عمومی ساخته می‌شوند و در جامعه اختلاف و چند دستگی را ایجاد می‌کنند
دو قطبی‌های صادق با راهبردهای اساسی انتخابات منافاتی ندارد؛ بلکه موجب تحقق چهار راهبرد اصلی انتخابات یعنی؛ مشارکت حداکثری، سلامت انتخابات، امنیت آن و رقابت سالم خواهد بود.

وی به مناسبت سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: که شورای عالی انقلاب فرهنگی، شورای عالی دفاع در برابر تهاجم فرهنگی دشمن هم باشد.

امام جمعه میناب به راهبردهای ساماندهی برای وضعیت فرهنگی کشور و استان و شهرستان اشاره و عنوان کرد: اولین راهبرد این است که به وجود جنگ فرهنگی از سوی دشمن باید باور داشته باشیم که دشمن مبارزه فرهنگی علیه انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران را شروع کرده تا بتوانیم برنامه‌ریزی مناسبی را در برابر تهاجم دشمن داشته باشیم،
از شکل‌های مختلف تهاجم فرهنگی دشمن هم باید آگاهی داشته باشیم، باید بدانیم که دشمن هم فرهنگ اصیل ما را می‌خواهد با ضد فرهنگ آمیخته کند و هم مانع بر سر تربیت انسان‌های کارآمد و متخصص می‌شود دزدیدن مغزها و استعدادهای درخشان از همین باب است.

ابراهیمی تصریح کرد: راهبرد سوم این است که هویت خودمان را بشناسیم که هویتی ایرانی اسلامی است؛ هویت ایران با اسلام یکی شده است،راهبرد چهارم، رصد فرهنگ عمومی و برنامه‌ریزی برای آن است.

وی گفت: شناخت آسیب‌ها، ظرفیت‌ها، تهدیدها و فرصت‌ها برای برنامه فرهنگی امری لازم است، راهبرد پنجم تولید نیروی انسانی کارآمد برای اداره کشور است، این راهبرد مقام معظم رهبری از سایر راهبردها فوری‌تر می‌داند.

امام جمعه میناب عنوان کرد: تربیت نیروهای انسانی کارآمد برای انقلاب بسیار مهم است، تربیت را دبستان بلکه پیش دبستانی باید شروع کرد و تا دانشگاه‌ها و مراکز عالی می‌رسد.

ابراهیمی یادآورشد: در شهرستان میناب توانایی تربیت نیروی انسانی کارآمد وجود دارد؛ اما متاسفانه زیر ساخت‌های مناسبی نداریم و برنامه‌ریزی دقیقی نداریم امید است که مسئولان کشوری و استانی و همچنین خیرین شهرستان کمک کنند تا بتوانیم در این بخش وظیفه خودمان انجام بدهیم .

وی مطرح کرد: ما در زمینه تربیت پزشک، پرستار به طور کلی علوم پزشکی و پیراپزشکی با مشکل زیر ساخت‌ها مواجه هستیم در زمینه
تربیت قاضی، مبلغ برای نسل جوان و کودک و نوجوان با مشکل مواجه هستیم؛ توان هست ولی امکانات نیست.

امام جمعه میناب ضمن تبریک هفته بزرگداشت قرآن، عترت و نماز به جایگاه سه فریضه مهم قرآن و عترت و نماز در راستای هدایت گیری جامعه اشاره کرد و از آموزش و پرورش میناب و بخش سندرک، معاونت تبلیغ حوزه علمیه و حوزه‌های علمیه برادران و خواهران شهرستان میناب بابت برگزاری نماز جماعت در ۲۸۱ مدرسه طی این سه سال اتفاق افتاده است و انصافاً کار ارزشمند ی است، که جای تقدیر دارد، و از خیرین و مسئولان ادارات که دارای وسیله نقلیه بلااستفاده هستند برای اقامه نماز و ترویج معارف دینی در ادارات و مدارس و مساجد دعوت به مساعدت کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از