حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/02/05 | 2024/04/24

Logo

با حضور معاون رئیس‌جمهور انجام شد؛

آغاز عملیات احداث مخزن ۵ هزارمترمکعبی بندرخمیر

آغاز عملیات احداث مخزن ۵ هزارمترمکعبی بندرخمیر

در مراسمی با حضور معاون رئیس‌جمهور و جمعی از مردم و مسئولان، عملیات اجرایی مخزن ۵ هزارمترمکعبی شهر خمیر آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ استاندار هرمزگان در این مراسم با بیان اینکه بزرگ‌ترین پروژه‌ها در سفر ریاست‌جمهوری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد، افزود: اصلی‌ترین مسئله ما در هرمزگان، آب است و باهدف تأمین نیاز آبی مردم، پروژه‌های بزرگی در قالب احداث مخزن و خطوط انتقال در دستور کار است.

 دوستی افزود: باهدف تسریع در اجرای پروژه‌ها، انتخاب پیمانکاران در دستور کار است که با تخصیص اعتبار، پروژه‌ها تکمیل و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

عبدالحمید حمزه‌پور، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در این مراسم با بیان اینکه هفته دولت امسال پروژه‌های تأثیرگذاری در استان هرمزگان کلید خورد، تصریح کرد: این اتفاقات امیدوارکننده با حمایت‌های ویژه رئیس‌جمهور و پشتیبانی مقام عالی وزارت نیرو و استاندار هرمزگان در حال رقم‌خوردن است که باعث تحول در آبرسانی خواهد شد.

وی آغاز عملیات اجرایی احداث مخزن ۵ هزارمترمکعبی بندرخمیر را از مطالبات دیرینه مردم دانست که خوشبختانه دولت سیزدهم این مطالبه را عملیاتی کرد تا شاهد اتفاق امیدوارکننده‌تری در تأمین نیاز آبی مردم شهر خمیر باشیم.

مدیرعامل آبفا در تشریح جزئیات احداث این مخزن گفت: مخزن جدید بندرخمیر، ۵ هزار مترمکعب ظرفیت دارد که با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان احداث خواهد شد.

به گفته حمزه‌پور، با احداث این مخزن، بیش از ۲۵ هزار نفر در یک شهر و دو روستا از آن بهره‌مند می‌شوند.

وی در ادامه به اجرای خط انتقال آب از آب‌شیرین‌کن خلیج‌فارس به کهورستان و رویدر، مجتمع کیشی و دشت جیحون اشاره کرد و گفت: این پروژه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است که کلنگ فاز دوم اجرای خط انتقال و احداث مخزن یک هزارمترمکعبی درگور نیز در آینده به زمین زده می‌شود.

میرهاشم خواستار فرماندار خمیر نیز با قدردانی از حمایت‌های استاندار هرمزگان و تلاش‌های آبفا در اجرای پروژه‌های آبرسانی ابراز امیدواری کرد: با تکمیل این پروژه، شاهد شرایط پایدارتری در بندرخمیر باشیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از