حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/04/29 | 2024/07/19

Logo

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان:

آبِ آب‌شیرین‌کن قشم به ۱۱ روستا رسید

آبِ آب‌شیرین‌کن قشم به ۱۱ روستا رسید

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان گفت: وعده وزیر نیرو در سفر به جزیره قشم برای تامین آب شرب شهر لافت و ۱۱ روستای مسیر محقق شد.

عبدالحمید حمزه پور در گفتگو با  خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز» با بیان اینکه وزير نيرو طى سفر كارى نورزى سال گذشته پس از درخواست مردم قول انعقاد قرارداد خريد تضمينى آب توليدى اين تأسيسات در راستاى ارتقاء تأمين و پايدارى آب مورد نياز اين منطقه داده بود، افزود: کلنگ اجرای خط انتقال در هفته دولت به دست استاندار هرمزگان به زمین زده شد و قرارداد خرید تضمینی به ظرفیت ۵ هزار متر مکعب به امضا رسید که خوشبختانه با تلاش های شبانه روزی، این پروژه مهم تکمیل شد و مردم جزیره قشم شاهد تحقق یکی از وعده‌های مهم دولت سیزدهم با حمایت‌های وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مهندسی و استاندار هرمزگان زودتر از موعد مقرر شدند.

وی ادامه داد: عملیات اجرای خط انتقال از سایت قشم مولد به طول هشت کیلومتر طی روزهای گذشته با انجام عملیات در دو شیفت روز و شب به پایان رسید و انتقال آب به مخزن «پی پشت» با موفقیت انجام شد.

به گفته مدیرعامل آبفا، در حال حاضر، انتقال ۵ هزار متر مکعب آب در شبانه روز از سایت قشم مولد برنامه‌ریزی شده است که باعث بهبود وضعیت آب شرب جمعیتی بالغ بر ۱۹ هزار و ۲۹۱ نفر در جزیره قشم خواهد شد.

حمزه پور، هزینه اجرای خط انتقال را ۹۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: علاوه بر اين هزينه، سرمايه‌گذارى انجام شده توسط بخش خصوصى جهت توليد اين ميزان آب شيرين بالغ بر ١٣٠ ميليارد تومان است.

وی ادامه داد: اهمیت آبرسانی این پروژه تا جایی است که مدیرعامل فعلی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در مسئولیت قبلی(معاون راهبردی و بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفاي کشور) در فصل تابستان سال جاري بصورت میدانی از این طرح بازدید و بر تسريع اجرای آن تاکید کرد که خوشبختانه نتیجه قابل قبولی در پی داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان با قدردانی از حمایت‌های استاندار هرمزگان گفت: استاندار هرمزگان ضمن پيگيرى جدى قرارداد خريد تضمينى و پشتيبانى در تأمين اعتبارات مورد نياز نقش موثرى در به ثمر رسیدن اين پروژه مهم و حياتى داشت.

حمزه پور در پايان گفت: با وارد مدار شدن اين ظرفيت، طي دو سال دولت سيزدهم، ميزان توليد آب شيرين در اين شهرستان به بيش از ۴۰ درصد افزايش يافته است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از