حالت تاریک

امروز : شنبه, 1402/12/05 | 2024/02/24

Logo

با حضور وزیر نیرو صورت گرفت؛

آبرسانی به ۱۵۶روستا و ۵ شهر در هرمزگان

آبرسانی به ۱۵۶روستا و ۵ شهر در هرمزگان

۷۲ پروژه آب و فاضلاب همزمان با سفر ریاست جمهوری به هرمزگان در مراسمی با حضور وزیر نیرو به عنوان نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور، رونمایی و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ علی اکبر محرابیان در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق ضمن قدردانی از تلاش‌های مدیرعامل آبفای هرمزگان در تحقق برنامه‌ها با بیان اینکه بهره‌برداری از پروژه‌های سفر پایان راه نیست و آغاز حرکت جدید در خدمات رسانی است، تصریح کرد: در دور دوم سفر ریاست جمهوری به هرمزگان ۱۶ مصوبه جدید پیش‌بینی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: تکمیل این پروژه‌ها بتواند رضایت نسبی مردم را در حوزه آب و برق فراهم آورد.

وزیر نیرو با اشاره به اقدامات ماندگار در حوزه آب و فاضلاب، گفت: با اجرای طرح جهاد آبرسانی و حضور نهادهای انقلابی در اقصی نقاط کشور شاهد اقدامات ماندگاری هستیم.

وی پیشرفت جهاد آبرسانی در استان هرمزگان را ستود و مشارکت نیروی دریایی سپاه در جهاد آبرسانی را مثبت ارزیابی کرد.

عبدالحمید حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان نیز در حاشیه رونمایی از این پروژه‌ها با بیان اینکه ۷۲ پروژه آبرسانی همزمان با دهه فجر و دور دوم سفر رئیس جمهور و هیات دولت به هرمزگان تکمیل شده است، افزود: دولت سیزدهم با تکمیل این پروژه‌ها نشان داد که عزم جدی در به سرانجام رساندن پروژه‌ها بویژه پروژه‌هایی که سال‌ها نیمه تمام مانده بود، دارد.

وی افزود: پروژه‌های دور دوم سفر ریاست جمهوری تاثیرات اجتماعی به سزایی بر مناطق مختلف هرمزگان دارد و علاوه بر تامین آب پایدار شهرها و روستاهای دارای تنش آبی، بر شرایط زیست محیطی استان نیز تاثیرگذار است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان در تشریح جزئیات این پروژه‌ها به طرح‌های آبرسانی اشاره کرد و گفت: با بهره‌برداری از پروژه‌های بخش آب، ۱۵۶ روستا و ۵ شهر از نعمت آب شرب پایدار بهره‌مند شدند.

حمزه‌پور با بیان اینکه برای تکمیل این پروژه‌ها نباید از همراهی و حمایت‌های مجموعه وزارت نیرو بویژه مقام عالی این وزارتخانه، مجموعه شرکت مهندسی آبفای کشور و استاندار هرمزگان غافل شد، گفت: حضور سرمایه‌گذاران بخش آب به دلیل همجواری هرمزگان با دریا یک فرصت است که خوشبختانه در این دولت بر استفاده از این ظرفیت تاکید شده و در همین راستا پنج سایت نمک‌زدایی و توسعه آب شیرین کن‌ها به میزان۱۴ هزار و ۵۰۰ متر مکعب همزمان با دور دوم سفر ریاست جمهوری و دهه فجر به سرانجام رسید و با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

وی به تکمیل پروژه‌های بخش فاضلاب اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها در سه شهرستان بندرعباس، میناب و بشاگرد اجرا و تکمیل شده است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان، ارزش اعتباری پروژه مدول اول تصفیه خانه فاضلاب میناب ۳۳۰ میلیارد تومان است که با بهره برداری از این پروژه کمک شایانی به محیط زیست شهرستان میناب خواهد کرد.

وی در ادامه به تکمیل طرح تصفیه فاضلاب روستای خمینی شهر بشاگرد اشاره کرد و گفت: این تصفیه خانه ۱۱۰ متر مکعب در روز ظرفیت دارد.

حمزه‌پور، ارزش اجرای این پروژه را ۱۸ میلیارد تومان عنوان کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان همچنین به بهره برداری از ۶ پروژه توسعه و ارتقای تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس(بخش های پیش تصفیه و مایع تصفیه خانه) اشاره کرد و گفت: این طرح جزو مطالبات اصلی و مهم شهروندان مرکز استان است که با تکمیل این پروژه‌ها بارقه امید در شهر بندرعباس زنده شد و قدم مهمی در راستای بهبود شرایط زیست محیطی بندرعباس برداشته شد.

به گفته وی، با این اتفاق، ضمن جلوگیری از ورود ۱۰۰ هزار مر مکعب پساب به دریا از این ظرفیت پس از فرایند تصفیه و شیرین سازی در صنایع غرب بندرعباس مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از