حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

به میزبانی شرکت ایزوایکو؛

آئین افتتاحیه «جام رسانه امید» برگزار شد

آئین افتتاحیه «جام رسانه امید» برگزار شد

آئین افتتاحیه «جام رسانه امید» به میزبانی شرکت ایزوایکو و با حضور رئیس سازمان بسیج رسانه سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان در بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ آئین افتتاحیه «جام رسانه امید» با حضور جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) در امور بسیج اقشار استان هرمزگان، رئیس سازمان بسیج رسانه استان هرمزگان، مدیرعامل شرکت ایزوایکو و اصحاب رسانه در مجتمع کشتی‌سازی فراساحل ایران در بندرعباس برگزار شد.

جعفر اسلامی جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) در امور اقشار بسیج استان هرمزگان  در این آئین اظهار کرد: آن چیزی که امروز برای شهدای گرانقدر می‌توانیم بگوییم این است که «شهدا، ما شرمنده شما هستیم» شهدایی که تمام هستی خود را نثار کردند تا ما امروز آسایش داشته باشیم و در نظام مقدس جمهوری اسلامی به راحتی زندگی کنیم. بزرگترین نعمتی که خداوند به انسان عطا می‌کند زندگی است، شهدا از نعمت زندگی گذشتند و ما نمی‌توانیم بر این نعمت، قیمت بگذاریم اما شهدا این کار بزرگ را انجام دادند و ایثارگری کردند.

جانشین فرماندهی سپاه امام سجاد (ع) در امور اقشار بسیج استان هرمزگان افزود: موضوع مشترکی که در وصیت‌نامه همه شهدا شاهدیم؛ پشتیبانی از ولایت فقیه است، چراکه نعمت ولایت فقیه سبب شد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پیروزی برسد و رهبری‌های مدبرانه‌ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) سبب شد مردم بر رژیم منحوس پهلوی به پیروزی دست یابند. به برکت ولایت مطلقه فقیه است که نظام مقدس در جهان مقتدرانه در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار ایستاده و ولایت فقیه همچون خاری در چشم دشمنان اسلام و انقلاب است.

اسلامی ادامه داد: موضوع دیگری که در وصیت‌نامه شهدا مورد تأکید قرار گرفته؛ حجاب است، فرقی هم ندارد که حجاب زنان یا مردان باشد، امروزه شاهدیم که دشمن، حجاب را مورد هجمه قرار داده و لذا باید این موضوع را مورد بررسی قرار داد‌.

وی تأکید کرد: وظیفه همه ما در برابر ایثارگری شهدا، این است که پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و انقلاب اسلامی باشیم، هرکس در هر منصب و موقعیتی که هست باید به این وظیفه خود به نحو احسن عمل کند، همگان باید بدانند هرکس عهده‌دار هر مسئولیتی که هست جای پای یک شهید نشسته و باید قدردان این نعمت باشیم و تلاس کنیم تا روز به روز به پیشرفت‌های بیشتری دست یابیم.

در راستای تحقق فرمان رهبری از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم

علیرضا مروج قائم مقام مجتمع ایزوایکو در این آئین تأکید کرد: ما در مجتمع کشتی‌سازی و در حضور اصحاب رسانه هم‌قسم می‌شویم که در راستای تحقق فرمان رهبر معظم انقلاب، از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم و همه با هم با همت و جدیت برای پیشرفت ایران اسلامی تمام تلاشمان را به کار ببندیم و دشمن را از بابت مشکلات و تمام مسائلی که دشمنان را دنبال می‌کند مأیوس کنیم.

رسانه‌ها روایت‌گر پیشرفت‌های انقلاب اسلامی باشند

محمد رسول جلالی رئیس بسیج رسانه استان هرمزگان در این آیین اظهار کرد: مقام معظم رهبری طی سخنانی انتظاراتی از اصحاب رسانه داشتند و فرمودند رسانه‌ها باید پیشرفت‌های انقلاب اسلامی را برای مردم بازگو کنند، در واقع رسانه‌های انقلابی دیده‌بان این نظام و انقلاب هستند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان هرمزگان با اشاره به وظیفه و رسالت اصحاب رسانه افزود: این قشر تاثیرگذار رسالت سنگینی که بر دوش دارند این است که روایتگر پیشرفت‌های انقلاب اسلامی ایران باشند.

جلالی به موضوعات و محورهای جام رسانه امید اشاره و تصریح کرد: این رویداد ۴۸ ساعته با سه موضوع؛ جهاد تبیین، جهاد خدمت و جهاد امیدآفرینی هم اکنون آغاز شده و اصحاب رسانه می‌بایست در این سه موضوع و همچنین پیشرفت‌هایی که طی سالیان اخیر در مجتمع ایزایکو رخ داده را در قالب‌های ایده‌پردازی، گزارش مکتوب اعم از گزارش خبری، تحقیقی و تحلیلی، یادداشت و سرمقاله، عکس و تهیه کلیپ ویدیویی تولید محتوا کنند.

وی در ادامه به تشریح اهداف برگزاری جشنواره جام رسانه پرداخت و تبیین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران و امید آفرینی را از اهداف این جشنواره برشمرد و گفت: شرکت کنندگان در این جشنواره می‌بایست لینک محتواهای تولیدی خود را در سایت جامع رسانه به آدرس https://jromid.ir یا به سرشماره ۰۹۹۶۱۶۱۱۶۵۳ در پلتفرم ایتا ارسال کنند تا تیم داوری با بررسی آثار، برگزیدگان را انتخاب کنند.

مسئول بسیج رسانه استان هرمزگان سپس به شاخص‌های جشنواره جام رسانه امید اشاره و اضافه کرد: این شاخص‌ها شامل حجم و تعداد انتشار آثار، کیفیت محتوا، تعداد بازدیدها و اشتراک‌گذاری مطالب و همچنین میزان بازخورد و عکس‌العمل مخاطبان از مطالب تهیه شده است.

جلالی اذعان داشت: جشنواره جام رسانه امید با دو رویکرد کار خود را آغاز کرده است و آن اینکه اصحاب رسانه می‌توانند به فردی و یا گروهی در حوزه محورهای ذکرشده، تولید محتوا کنند.

وی گفت: اصحاب رسانه ظرف مدت ۴۸ ساعت مهلت دارم تا در زمینه محورها و موضوعات بیان شده تولید محتوا کنند و محتواهای تولید شده پس از ۴۸ ساعت مورد بررسی و داوری قرار گرفته و برگزیدگان معرفی و تجلیل خواهند شد.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان هرمزگان در پایان گفت اصحاب رسانه می‌بایست در نشر مطالب تولید شده #پیشرفت هرمزگان را مد نظر داشته باشد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از