حالت تاریک

امروز : دوشنبه, 1403/02/31 | 2024/05/20

Logo

پیوند محله و مسجد افتخارآفرینی می‌کند؛

یک محله زیر چتر تحول!

یک محله زیر چتر تحول!

مسئول قرارگاه تحول محله نایبند جنوبی بندرعباس گفت: با تشکیل قرارگاه تحول محلات، نهادهایی که در محله حضور داشتن را به صورت مستقیم پای کار مردم محله آوردیم و هماهنگی‌ و ارتباطات در محله به واسطه ایجاد قرارگاه شکل گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرسول باستین در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی هرمز در رابطه با فعالیت‌های این قرارگاه گفت: زمانی که در محله فعالیت می‌کردیم سازماندهی مناسبي را نداشتیم، اما بعد از تشکیل قرارگاه تحول محلات، نهادهایی که در محله حضور داشتن را به صورت مستقیم پای کار مردم محله آوردیم و هماهنگی‌ و ارتباطات در محله به واسطه ایجاد قرارگاه شکل گرفت.

مسئول قرارگاه تحول محله نایبند جنوبی بندرعباس با اشاره به این که هماهنگی و پیشرفت کار با تشکیل قرارگاه تحول محله سرعت بیشتری گرفته است، افزود: با ایجاد قرارگاه تحول محله هماهنگی و پیشرفت کار با سرعت بیشتری در سطح محله صورت گرفته است و داشته‌های محله مانند مدارس، خانه‌های بهداشت، شهرداری، ادارات آب، برق و... بیشتر خدمات را به مردم محله داده‌اند.
 

 وی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های عمده این قرارگاه تمرکز  بر روی تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی اسلامی‌ در زمینه فرهنگی، آموزشی، پزشکی، جهادی و...  است و این کار را با طرح جمع‌آوری اطلاعات از افتخارات محله شروع کردیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین باستین بیان کرد: در محله پویشی راه انداختیم  که هر کس در هر زمینه‌ای مانند: ورزشی، فرهنگی، هنری، علمی، اجتماعی و... هر نوع مقام و افتخاری را کسب کرده به ما اطلاع دهد و مدارک خود را ارسال کند، بعد از فراخوان ما توانستیم افراد زیادی را در سطح محله با افتخارات فراوان و زمینه فعالیت کاری زیادی شناسایی کنیم و بتوانیم از ظرفیت‌های آن‌ها در سطح محله استفاده کنیم و افتخاراتشان را چاپ کردیم و در دید عموم  مردم در مسجد محله گذاشتیم.

وی از ویژگی‌های محله نایبند جنوبی که یکی از محلات قدیمی شهر بندرعباس است، گفت: محله نایبند جنوبی در نزدیکی امامزاده سید مظفر (ع) شهر بندرعباس قرار دارد و فعالیت‌های این قرارگاه در مسجد امام زین العابدین(ع) برقرار است که این محله جمعیتی بالغ بر ۶۵۰۰ نفر شیعه و تعداد هم جمعیت اتباع خارجی دارد، پیدا کردن این نوع بانک اطلاعاتی و دیگر بانک‌های اطلاعاتی مانند بانک اطلاعاتی مشاغل و ... با وجود تشکیل قرارگاه به دست آمده است.

مسئول قرارگاه تحول محله نایبند جنوبی بندرعباس با اشاره به رشد قابل توجه محله در زمینه تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی ادامه داد: در ابتدا ما با ۵ الی ۶ نفر مربی فعالیت‌های خود را آغاز نمودیم اما درحال حاضر حدوداً ۲۶ نفر مربی در حال فعالیت هستند و در امر خدمت‌رسانی به مردم شریف محله همکاری لازم را دارند و طرح تربیتی پنجشنبه‌های آینده ساز را برای تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی  در رده های نونهالان،نوجوانان وجوانان انجام می‌دهند.


حجت‌الاسلام والمسلمین باستین عنوان کرد: استفاده صحیح از هنر یکی از موفقیت‌های ما در سطح  محله می‌باشد، تشکیل و آموزش  گروه‌های سرود تاثیرگذاری فراوانی در سطح محله شاهدش بودیم و همچنین موضوع بازی و ورزش خیلی توانسته جوانان محله را جذب مسجد و پایگاه بسیج کند.

وی در پایان با اشاره به افتخارات محله عنوان کرد: به عنوان مثال حضور نوجوان محله امیرحسین فارسی در برنامه ستاره ساز شبکه ملی در رشته فوتسال باعث کسب مقام  شد و  در بحث هنری کسب مقام برتر جایزه ادبی یوسف و همچنین کسب مقام برتر جایزه جشنواره خوارزمی و در زمینه‌های قرآنی مقام استانی قرائت و در سطح جهان هم قهرمان جهانی داریم و این‌ها باعث شده است که محله بهتر دیده شوند و اعتماد مردم نسبت به پایگاه و مسجد روز به روز بیشتر و موثر تر شود.

انتهای خبر/
لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از