حالت تاریک

امروز : چهارشنبه, 1403/03/23 | 2024/06/12

Logo

گرفتاری بُزها پس از حمله پلنگ+عکس

گرفتاری بُزها پس از حمله پلنگ+عکس

به دنبال حمله پلنگ به یک گله از دام‌های منطقه سفیدکوه بشاگرد، 8 راس بُز به ارتفاعات صخره ای رفته‌اند و امکان پایین آوردنشان ممکن نیست!

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«هرمز»؛ به نقل از خبرگزاری فارس؛ چند روزی است که اهالی منطقه زندان سفیدکوه بشاگرد در تلاش اند تا شماری بُز وحشت کرده را از ارتفاعات صخره ای این روستا پایین بیاورند اما هنوز موفق به این کار نشده اند.

ماجرا از این قرار است که پنج روز پیش پلنگ به گله ای از بُزها در اطراف این روستا حمله می‌کند و ۱۴ راس دام تلف می‌شوند و شماری دیگر از ترس به ارتفاعات پناه می‌برند.

شماری از بزها در پی حمله پلنگ جان باخته‌اند

اهالی و محیط بانان در منطقه

 

 

بزهایی که بالا رفته‌اند و امکان پایین آوردنشان نیست!

 

موقعیت بزها در ارتفاعات

اکنون دست کم هشت رأس بُز در ارتفاعات صخره‌ای روستای منطقه زندان سفید کوه بشاگرد گرفتار شده اند و توان پایین آمدن ندارند و از سویی دیگر اهالی نیز هر چه برای پایین آوردن این دام ها تلاش می کنند، قادر به صعود به این صخره‌ها نیستند.

علی مرادزهی از اهالی منطقه می‌گوید: پلنگ در این منطقه وجود دارد و چون به طور ناگهانی به گله حمله کرد، بُزها شدیداً مضطرب شدند و به ارتفاعات رفته‌اند و چون ارتفاعات بشدت صخره‌ای است لذا نمی‌توانیم آنها را پایین بیاوریم و به همین خاطر از جوانان روستاهای مجاور و محیط زیست درخواست کمک کرده ایم.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از