حالت تاریک

امروز : جمعه, 1403/03/04 | 2024/05/24

Logo

به همت سازمان تامین اجتماعی هرمزگان برگزار شد؛

گرامیداشت روز ملی منابع انسانی در بندرعباس

گرامیداشت روز ملی منابع انسانی در بندرعباس

به همت معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان، روز ملی منابع انسانی در بندرعباس گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»؛ با حضور مهدی پایان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان و جمعی از کارکنان این معاونت، مراسم گرامیداشت روز ملی منابع انسانی شامگاه شنبه در بندرعباس برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان در این مراسم گفت: نیروی انسانی مهمترین اصلی است که باید برای پویایی سازمان به آن توجه شود.

پایان بیان داشت: هر چه قدر در زمینه نیروی انسانی سرمایه‌گذاری صورت پذیرد قطعا به سود سازمان است و می‌تواند خدمات بهتری توسط سازمان ارائه شود.

پایان بیان کرد: نقشی که نیروی انسانی در هر سازمانی دارد بر کسی پوشیده نیست و یک سازمان به هر اندازه‌ای که امکانات داشته باشد اما نیروی انسانی مناسبی نداشته باشد قطعاً موفق نخواهد بود که این امر نشان از جایگاه منابع انسانی در هر سازمانی است.

وی، به نیروی انسانی فعال در مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان اشاره و بیان کرد: در حال حاضر مدیریت درمان تامین‌اجتماعی استان هرمزگان دارای ۹۴۰ نیروی انسانی است که پشتیبانی از این نیروها توسط معاونت منابع انسانی صورت می‌گیرد.

پایان، به برتر شدن معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان در سطح کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در سال گذشته معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت درمان استان به عنوان یکی از برترین معاونت‌ها در سطح کشور شناخته و معرفی شد که این امر با تلاش و همت همه همکاران این بخش محقق شده‌است.

وی عنوان کرد: در حال حاضر در مدیریت درمان تامین‌ اجتماعی هرمزگان، یک‌هزار و ۱۶۸ ردیف تشکیلاتی وجود دارد که از این تعداد، ۹۰۱ ردیف اشغال شده و ۲۶۷ ردیف کسری وجود دارد. 

پایان ادامه‌ داد: ۵۹ درصد از کارکنان مدیریت درمان تامین‌ اجتماعی هرمزگان در سطح استان را بانوان و ۴۱ درصد آقایان تشکیل می‌دهند.

این مسئول، درباره میزان تحصیلات کارکنان این مدیریت بیان کرد: در این مدیریت ۸۳ نفر پزشک متخصص، ۶۱ نفر دکتری، ۸۶ نفر فوق لیسانس، ۴۴۴ نفر لیسانس و ۲۶۶ نفر فوق دیپلم و پایین‌تر هستند.

وی، در خصوص کارکنان ایثارگران این مدیریت نیز بیان کرد: مدیریت درمان تامین‌ اجتماعی هرمزگان این افتخار را دارد که ۱۱۶ نفر از کارکنان آن را از خانواده‌های شهدا و ایثارگران تشکیل می‌دهند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت درمان تامین‌ اجتماعی هرمزگان، به مهم‌ترین خدمات و اقدامات انجام‌شده توسط این معاونت اشاره کرد و گفت: اخذ مجوز و پیگیری ساخت درمانگاه در شهرستان‌های فاقد مراکز درمانی ملکی از جمله حاجی‌آباد، پارسیان، بندرخمیر، بستک و کیش، اخذ مجوزهای لازم جهت احداث کلینیک تخصصی در محوطه بیمارستان خلیج فارس، اجرایی طرح هرمزگان سالم، استفاده از ظرفیت‌های خیرین در استان، اجرای برنامه ارتقا هتلینگ در سه بخش بیمارستان خلیج‌فارس، راه‌اندازی دفتر تکریم بازنشستگان در بیمارستان خلیج‌فارس و آسان سازی عبور و مرور معلولین و افراد توانخواه در مراکز درمانی این مدیریت از جمله اقداماتی است که توسط این معاونت انجام شده است.

پایان بیان داشت: اجرای طرح LDR بر اساس استانداردهای بیمارستان‌های ایمن در زایشگاه بیمارستان خلیج‌فارس، اجرای طرح غربالگری دیابت، فشار خون، سرطان‌های شایع مردان و زنان در مراکز درمانی و ایستگاه‌های سلامت سیار، اجرای کامل طرح تبادل الکترونیک پرونده‌های بستری در مراکز طرف قرارداد، اجرای طرح بیمه ناباروری، اجرای میز خدمت و ایستگاه سلامت در نماز جمعه در مرکز و شهرستان‌های استان، راه‌اندازی کلینیک دیابت و فشار خون در بیمارستان خلیج‌فارس، خدمت‌رسانی به مردم مناطق محروم در قالب گروه جهاد پزشکی، تبیین و تشویق پرسنل در راستای فرزندآوری و فرزندپروری بر اساس منویات مقام معظم رهبری، انجام اقدامات فرهنگی، رسانه‌ای و تبلیغاتی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و استفاده از ظرفیت ایثارگران و خانواده شهدا در رده‌های مدیریتی و کارشناسی از دیگر اقداماتی است که توسط این معاونت صورت گرفته است. 

قابل ذکر است؛ در پایان مراسم از جمعی از کارکنان منابع انسانی مدیریت درمان تامین‌اجتماعی هرمزگان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از