حالت تاریک

امروز : سه‌شنبه, 1402/12/15 | 2024/03/05

Logo

به میزبانی بندرعباس برگزار شد؛

کارگاه آموزشی سامانه یکپارچه امور مالی وزارت جهاد

کارگاه آموزشی سامانه یکپارچه امور مالی وزارت جهاد

کارگاه آموزشی «BI» سامانه یکپارچه امور مالی وزارت جهاد کشاورزی به میزبانی بندرعباس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «هرمز»، ظهر امروز سه‌شنبه، کارگاه آموزشی BI سامانه یکپارچه امور مالی وزارت جهاد کشاورزی، با حضور رئیس سازمان و معاون توسعه مدیریت سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان به ریاست هانی شمیری مدیرکل امور مالی، معاونین، روسای ادارات و مدیران امور مالی استان‌ها و مدیرکل امور مالی سازمان امور اراضی در محل سالن جلسات پیارم سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان برگزار شد.

هانی شمیری مدیرکل امور مالی وزارت جهاد کشاورزی در حاشیه این کارگاه آموزشی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: استان هرمزگان استانی با ظرفیت‌های کشاورزی بسیار بزرگ به ویژه در زمینه شیلات و آبزیان است‌. امید است با تمام توان بتوانیم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری کارگاه آموزشی BI سامانه یکپارچه امور مالی وزارت جهاد کشاورزی در بندرعباس افزود: در شرایطی که با چالش‌ها و بحران‌های مالی مواجه هستیم یکی از ابزار و امکاناتی که می‌تواند ما را در توزیع منابع و مصرف صحیح یاری رساند سیستم‌های اطلاعاتی دقیق و قابل اتکاست.

مدیرکل امور مالی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: متاسفانه تا به امروز یک سیستم جامع مالی که بتوانیم دسترسی کامل و کافی به اطلاعات استان‌ها داشته باشیم در مجموعه وزارت جهاد کشاورزی در اختیار نداشتیم.

شمیری گفت: متاسفانه در کل کشور نیز، خلأها و چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم فقدان اطلاعات قابل اتکاء است و همین عامل سبب می‌شود مسئولین در امر برنامه‌ریزی و مدیریت نتوانند به درستی تصمیم‌گیری کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: بنابراین امروز افتخار داریم برای اولین بار در سطح کشور، «سامانه یکپارچه امور مالی و BI» را در سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان رونمایی کنیم.

مدیرکل امور مالی وزارت جهاد کشاورزی همچنین گفت: سامانه BI، این امکان را به ما می‌دهد تا تمام منابع مالی استان‌ها را رصد، و یه استان‌هایی که با چالش و ضعف مواجه هستند، بیشتر کمک کنیم و استان‌هایی که نیازمند توجه مدیریتی هستند را بیش از پیش مدنظر قرار دهیم.

عباس مؤیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان نیز در حاشیه این کارگاه آموزشی بیان داشت: استان هرمزگان شاید به لحاظ سطح زیر کشت اراضی، نتواند با خیلی از استان‌های کشور رقابت کند اما به لحاظ فصلی که کشاورزی در استان رونق دارد اهمیت دوچندانی برای کشور دارد، امید است توسعه و گسترش کشت گلخانه‌ای در هرمزگان روز به روز بیشتر شود.

وی افزود: استان هرمزگان یکی از استان‌های پیشرو در زمینه احداث گلخانه‌ها است که با حمایت استاندار هرمزگان، در دو سال اخیر، سرعت بیشتری گرفته است، اما به دلیل شرایط اقلیمی کشور، شاید جزو سه استان کشور باشیم که با فاصله زمانی تقریباً در یک برهه‌ای هم، برای تأمین کل کشور و حتی صادرات هم‌پوشانی‌ داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان هرمزگان افزود: امیدواریم در حوزه شیلات نیز همچون گلخانه‌ها توسعه و گسترش داشته باشیم چراکه این امر مهم، مدنظر وزیر جهاد کشاورزی است و باید بیشتر به سمت آبزی‌پروری رو بیاوریم.

مؤیدی ادامه داد: البته استان هرمزگان یکی از استان‌های برتر در حوزه آبزی‌پروری است که امیدواریم این گستره فنی و بهره‌وری همچون حوزه کشت گلخانه‌ای، در حوزه آبزی‌پروری نیز داشته باشیم و با کمک همکاران در حوزه تحقیقات و پژوهشکده‌هایی که در سراسر کشور به ویژه در استان‌های ساحلی وجود دارد بتوانیم به این مهم دست یابیم.

وی در پایان با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی یادشده اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این‌گونه نشست‌ها، مشکلات و موانع قانونی در سازمان‌های جهاد کشاورزی رفع شود. این هم اندیشی‌ها می‌تواند به بهره‌گیری بیشتر از تجربیات یکدیگر کمک کند.

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از