حالت تاریک

امروز : یکشنبه, 1403/01/26 | 2024/04/14

Logo

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خبر داد:

ویزیت ۸هزار زوج نابارور در مراکز ناباروری هرمزگان

ویزیت ۸هزار زوج نابارور در مراکز ناباروری هرمزگان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بیش از ۸ هزار زوج نابارور در مراکز ناباروری سطح استان طی ۱۰ ماهه گذشته ویزیت شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی هرمز به نقل از فارس، بیست و هفتمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با حضور دکتر غلامعلی جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی، دکتر عبدالجبار ذاکری معاون بهداشتی دانشگاه و رئیس مرکز بهداشت استان، معاون فرهنگی و دانشجویی، رئیس دبیرخانه قرارگاه جوانی جمعیت و سایر اعضاء در سالن کوثر دانشگاه برگزار شد.

غلامعلی جاودان رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در خصوص شناسایی و درمان زوجین نابارور گفت: کلینیک سطح یک ناباروری در تمامی بیمارستان‌های دولتی استان به منظور ویزیت و انجام اقدامات تشخیصی درمانی اولیه زوجین نابارور راه‌اندازی شده است.

وی در خصوص شناسایی و درمان زوجین نابارور در استان افزود: بیش از ۸ هزار زوج نابارور طی ۱۰ ماهه گذشته در کلینیک ناباروری در سطح استان جهت مشاوره و درمان ناباروری ویزیت شده‌اند.

جاودان با اشاره به اینکه بیش از ۷ هزار زوج نابارور در مرکز ناباروری سطح سه بندرعباس (کلینک ناباروری در بیمارستان شهیدمحمدی) ویزیت و مشاوره شده اند بیان داشت: از بین زوجین نابارور شناسایی شده کاندید عمل IUI (یکی از روش های کمک به باروری)، ۶۵ درصد موارد و از بین زوجین نابارور کاندیدای عمل IVF ( لقاح آزمایشگاهی)، ۴۰ درصد موارد به بارداری ختم شده است.

در این نشست که به ریاست غلامعلی جاودان برگزار شد مصوبات جلسه قبلی پیگیری و اعضای کمیته‌های تخصصی به ارائه گزارشی در خصوص اقدامات انجام شده و همچنین ارائه برنامه‌های آتی و چالش‌های موجود پرداختند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از